góly: 15. Bumbalík, 43., 46. Velecký, 88. Gojš – 23., 69. (PK) D.dorazin

Nivnice: Vystrčil – Karlík, Žáček, Vítek – MIchalec (56. Jahoda), Hulín, Bumbalík, Bína (77. Obdržálek), Konečný – Gojš, Velecký (84. Zálešák)

Tečovice: Kristek – Kryšpín, M.Dorazin, Pavlíček, Slezák – Vopatřil (59. Khalil), Vlachynský (74. Sovadina), Bejtkovský, Plachý, Skopal (59. Polášek) – D.Dorazin (77. Daniel)

rozhodčí: Nuc – Stodůlka, Bartoš   delegát: Mikoška

žk:  Vítek, Obdržálek – Slezák 2x, M.Dorazin

čk: Slezák (Tečovice – 51. min.)

diváci: 300

střely na branku: 12:4

rohy: 4:3

další utkání: Újezdec – Uherský Ostroh 3:0, Staré Město – Lidečko 6:0, Mladcová – Nedachlebice 5:2, Horní Lideč – Bojkovice 3:2, Dolní Němčí – Šumice 5:2, Zdounky – Nedašov 4:1

Rok se sešel s rokem a nás čekalo další nevyzpytatelné hodové utkání. Tyto duely můžeme v našem podání olepit cedulkou „jako na houpačce“, ale také připomenout, že  poslední dva roky se nám v nich dařilo a jak Koryčany tak i Nedašov domů nevezly ani zákusek. Společné s dnešním soupeřem z Tečovic mají také to, že se při vší úctě ke všem třem klubům nejednalo o žádného atraktivního soupeře z okolí, který by alesoň špetkou  přispěl k hodovému veselí. To naši fotbalisté samozřejmě nechtěli divákům pokazit a po výhře v Lidečku toužili přidat další, protože se tabulka co nevidět začne dělit na ty úspěšné a ty ostatní. O našem soupeři toho stejně jako o tom minulém nevíme zhola nic, snad kromě toho, že loni vyhrál o pět bodů B třídu a je tak nováčkem A třídy. V ní zatím jako my odkopal čtyři utkání a to s bilancí 1 – 1 – 2, ale je naší povinností prozradit, že hrál třikrát venku a s dnešním špílem už dokonce čtyřikrát. Dále posloužíme tím, že se  v jeho dresu střelecky daříl D.Dorazinovi a prim hraje hrající trenér V.Pavlíček (dříve Luhačovice a krátce i ČSKUB). U nás naopak netušíme, co na to hodová životospráva. Útěchou může být, že máme v týmu dost přespolních fotbalistů, ale přes to pole k nám daleko není… Naše sestava? K dispozici už byli oproti minulému týdnu J.Gojš a R.Obdržálek, načež trenér shledal, že do sestavy moc šahat nebude a na trávník vrátil jenom J.Gojše namísto R.Zálešáka

Netrvalo dlouho, přesně můžeme mluvit o šedesáti vteřinách, a už se hnal soupeř za štěstím, když si vypracoval dva nebezpečné rohy, ale chvála bohu nic z nich nebylo. Ve 4.minutě zvedl diváky ze štokrlí hostující Vopatřil, ale když svůj lob nasměřoval půl metru vedle branky,  tak se mohli znovu posadit na zadek a pro změnu procvičit kroucením hlavy krk. Po pár větách je vám asi jasné, že naše družina ještě  hodový oběd nestrávila a div, že se nezakuckává. Za minutu protočil motorem V.Velecký, ale ránu z otočky nasměroval na náměstí. Ve 12.minutě si slabší chvilku vybral hostující golman, když ho jako žáčka přeskočil z dálky centrovaný balon, ale také tady se následně nic neslavilo. Vedle si to štrádující míč se krkolomně pokusil protlačit do sítě V.Velecký, leč vyhnán z ráje a úhlu minul. V 15.minutě byla tato eskapáda poslána do zapomnění, neboť se udála akce daleko důležitější. Na pravé straně přihrál balon D.Bumbalík A.Michalcovi, jenž mu ho nezištně vrátil do vápna a náš kapitán ho podél vybíhajícího Kristka poslal do sítě – 1:0. V 17.minutě jsme si byli nuceni povzdechnout nad počtem našich ofsajdů, které se početně vyrovnaly rohům soupeře. Na obou stranách se jednalo o číslo 3. Paradoxně se jeden ofsajd objevil i na opačné straně, dle mínění na úrovni stojících, a co bylo horší tak z něj hosté srovnali stav. Za obranou se zjevivší kanonýr hostí D.Dorazin přehodil našeho brankáře M.Vystrčila a pět poločasů, ve kterých jsme neinkasovali bylo fuč – 1:1. Následovala pasáž, která asi byla vyrovnávací brankou poznamenána. Myšleno samozřejmě v našem podání. Na nějaký hodový doušek fotbalu čekalo početné osazenstvo (hodovat dojeli i Tečovjané) téměř deset minut. Teprve ve 31.minutě si postavil míč ke standardce J.Gojš a hostující Kristek měl plno práce, aby káču v čepici nadvakrát a na brankové čáře zkrotil. O následujícím festivalu ofsajdů povíme, že se do něj zapojil i sudí na naší straně a několikrát v něm nachytal i hostující žlutočerné vosy. Ve 42.minutě to elánem oplývající J.Karlík přehnal při vyvážení míče, aby zjistil, že už nic nevyváží, protože balon má u nohou hostující Vopatřil, jenž se ale naštěstí ve vápně s balonem zašmodrchal  či neřku-li o něj zapackoval. Gól „do šatny“ přesto padl a to do té správé. Ve 43.minutě poslal M.Bína do brejku J.Gojše, který svou ochranku přesprintoval a po situaci dva na jednoho už jsme jenom sledovali jak si z jeho nahrávkou V.Velecký poradí. No popravdě už jsme viděli v podání V.Veleckého lepší zakončení, ale přestože se nám zpracování míče zdálo zdlouhavé tak to nakonec dopadlo k naší spokojenosti a V.Velecký načal svůj druhý stopadesátigólový milník – 2:1. První půli tím můžeme uzavřít s tím, že ta druhá nebude jednoduchá.    Zpočátku to tak ale nevypadalo, neboť nám nahrály dvě, pro další vývoj významné, situace. Na tu první se snad nečekalo ani minutu. Hned po úvodním výkopu byl před naší střídčkou faulován J.Gojš a z následné standardky jsme uděřili potřetí. Přímák J.Hulína prodloužil D.Bumbalík na V.Veleckého, jenž vyskočil v souboji s brankářem Kristkem výše a hlavou se trefil do opuštěné svatyně – 3:1. A ta druhá událost? V 51.minutě se za dlouhým pasem J.Karlíka hnal náš A.Michalec a hostující Slezák, který naše křídlo zatahal za gumu trenýrek a jelikož už měl jednoho žluťáska z první půle tak ten druhý znamenal nivnickou přesilovku. Čili pro připomenutí – vedeme 3:1 a hrajeme doma přesilovku. Idilka, že? To víte, že ne. Naši v představě, že mají med namazaný kolem huby začali sice kroužit kolem vápna soupeře, ale něco k vaší i naší potěše ne a ne nabídnout. Co napsat o neslaném nemastném přímáku J.Hulína, když mu chyběla přesnost i razance? V 58.minutě už D.Bumbalík předvedl alespoň tu razanci, ale také tomu půl metru scházelo. V 61.minutě už musíme psát o tutovce, když se v ní ocitnul po nahrávce J.Karlíka J.Gojš, ale tomu ani samostatný únik k rozhodnutí celeho utkání nestačil a stejně to dopadlo s vyraženým míčem Kristka, protože to už se vrátilo do vápna půl sestavy soupeře a požár uhasilo. Následovala jedna šance hostí a byla vícenež gólová (jde to vůbec?). Přetažený  centr si na zadní tyči našel D.Dorazin a dráhu míče do protipohybu brankáře  jsme mohli jenom tlačit pohledem vedle branky. Povedlo se nám to. To běhala ručička kolem ciferníku po třiašedesáté a bylo to první připomenutí, že ještě konec není. Další varování mělo teprve přijít a protože mu předcházela další naše tutovka tak už včíl povíme, že se bude jednat o známé nedáš – dostaneš. Takže za první. V 66.minutě se k brance soupeře producíroval zcela sám další náš fotbalista a pro tento okamžik to byl V.Velecký. Ani on nedotáhl sólo k oslavě, protože ho ve finále celé akce začali významně obtěžovat Pavlíček s Kristkem a následný roh nám byl k ničemu. V 69.minutě jsme podcenili dlouhý nákop hostí z poloviny hřiště a po souboji J.Vítka s hostujícím D.Dorazinem byla proti nám odpískána penalta, ketrou rozporovat nebudeme. Sám postižený ji sice s potížemi, ale přesto proměnil a bylo zaděláno na drama – 3:2. O jakési hluché pasáži po první naší inkasované brance už jste četli v první půli a tak si něco podobného dosaďte i do této fáze utkání. V 71.minutě jsme jako opaření sledovali kopačák mířící mezi naše obránce a brankáře, který tam poslal D.Dorazin hledaje Vlachynského, ale přestože si náš brankář po cestě stihl (ne)vyběhnutí dvakrát rozmyslet tak nakonec byl i díky liknavosti hráče hostí u balonu dřív. To už se dá říct, že drama vrcholilo a z poklidného utkání se stal nervák. V 81.minutě měli ale hosté šanci poslední jelikož se žádný jejich závěrečný nápor nekonal. Ve zmíněné minutě nahrával míč pod sebe Polášek, ale Plachý s ním vytřel leda konstrukci za brankou. Za minutu přihrál do křídla J.Gojš balon na K.Jahodu, ale u tyče hlídkující Kristek neměl tolik starostí kolik bysme chtěli. Závěrečné minuty nepoznamenalo ani odstoupení V.Veleckého, jehož nahradil R.Zálešák, jen jako čtvrtý vyztužil naši obrannou linii. Vysvobození z nervozního závěru přinesla 88.minuta, kdy se už poněkolikáté naši vypravili na nebohého Kristka a teprve v této minutě využil nahrávky J.Hulína J.Gojš, který nedal brankáři žádnou šanci a utkání definitivně rozhodl – 4:2. Byl nejvyšší čas. Jak jsme výše načmárali tak se žádný tlak Tečovjanů nekonal před naší čtvrtou brankou a tím spíše ne po ní. Přesto jsme si klidný a dobře rozehraný druhý poločas zbytečně stížili. I tak bereme čtvrtou výhru zaslouženě.

– Karl
ík, Žáček, Obdržálek – Michalec (68. Jahoda), Bína (88. Zálešák), Bumbalík, Hulín, Konečný (78. šlapal) – Velecký, Gojš

Nedachlebice:
Hájek – Nožička, Tureček, Řezník (46. Šůstek) – Roubínek (80. Kutovyi), Šilhavík, T.Klvaňa, Pummer, Kafka (64. Martynovskyi) – Králík, Sedlář

Star
é Město – Uherský Ostroh 4:0, Újezdec – Bojkovice 2:4, Lidečko – Tečovice 1:0, Dolní Němčí – Nedašov 9:0

S mančaftem z
Nedachlebic, a to už jsme asi minule zmiňovali, hr
áváme pocitově snad čtyřikrát za sezónu. Asi i proto máme nepovedené jarní vzájemné utkání v Nivnici (0:2 po dvou vlastencích) ještě pořád v živé paměti a rovněž tak náš studený výkon. Jakýmsi nepsaným pravidlem se také stává, že se nám už pomalu lépe hraje v Nedachlebicích jak na domácí trávě. Ale pozor, tomu jsme chtěli dnes
udělat př
ítrž, protože jenom po zisku tří bodů jsme mohli šeptat o dobrém vstupu do nové sezóny. Dopomoci k němu měl prakticky kompletní kádr, z něhož chyběl jenom stále se po zranění nezmátořící se J.Vítek a P.Stojaspal, jehož  nahradil v sestavě R.Obdržálek. S ostatními stavebními kameny se nehýbalo, nepočítaje přesuny zleva doprava či z defenzívy na zteč, což „postihlo“ na hrot se vrátivšího V.Veleckého. Tým Nedachlebic, nejtradičnější účastník A třídy, k nám přijel po dvou domácích remízách s nováčky (Těčovice 3:3 a Lidečko 2:2) a
asi by plichtu bral i n
ás. V jeho sestavě jsme žádné překvapení nenašli a o nových tvářích (pár mladíků z okolí) platí nemlich to samé.

Dneska se s
fotbalem dlouho neot
álelo a naši chtěli hned zkraje
povědět soupeři svoje. Už ve 2.minutě to tak
é svým způsobem demonstrovali, když na
prav
ém křídle nabral švunk po přihrávce M.Bíny A.Michalec, ale na jeho pěknýízemní centr nikdo z našich nedosáhl, ač ofenzívní letce snahu upřít nemůžeme. Ve 3.minutě by bylo brzy na to, aby naše
snaha umřela a tak se po poveden
ém centru J.Hulína na malý čtverec prezentoval hlavičkou
V.Veleck
ý, leč vysoký golman hostí Hájek míč zpod břevna pokryl do rukavic. Do
des
áté minuty stále nebyl čas složit hostím žádný kompliment a nadále to byli naši, kdo opanoval fotbalový plácek. V 8.minutě utekl po levém křídle J.Gojš, ale s přihrávkou pod sebe u M.Bíny nepochodil a ta skončila v oblacích. Teprve v 16.minutě se cosi blýsklo v dresu
soupeře, leč spolupr
áce Šilhavého a Kafky na levé straně scípla ještě před cestou do našeho vápna, ač se jevila
jako životaschopn
á. V 19.minutě přistál balon ve vápně soupeře na
jedn
é modré ruce, ale po penaltě volající Nivničané se museli spokojit s vysvětlením hlavního sudího Kovařčíka (pískal dobře), proč se trest konat
nebude. Za minutu si nůši štěst
í vybrala ekipa soupeře znovu, když
odkop H
ájka trefil dotírajícího V.Veleckého, ale od jeho těla si to míč zamířil těsně vedle. Ve 23.minutě
nepochodili ani host
é. Po levé straně pláchnuvší Kafka nabral takovou rychlost, že mu už nezbyly síly na koordinaci s míčem a proti své vůli ho přihrál divákům za brankou. Ve 26.minutě budeme mluvit o první a zasloužené brance utkání. Po autovém vhazování A.Michalce před velkým vápnem prodloužil balon za sebe V.Velecký a vzadu hlídkující P.Konečný se zvoleje opřel do balonu a ten byl následně nalezen pod břevnem hostující branky – 1:0. Moc pěkné. Ve 35.minutě přihrál míč našemu J.Gojšovi golman soupeře Hájek, ale náš útočník ho soupeři v duchu fair – play vrátil, ač se mu ve vápně nabízeli spoluhráči jako například V.Velecký či M.Bína. Ve 38.minutě to prakticky J.Gojš
zopakoval, aby m
ísto střely po samostatné akci hledal V.Veleckého. Ze sektoru soupeře na naši branku vylétll jenom šrapnel po standardce Sedláře, který ho z boku ve 40.minutě poslal kdoví kam. Vysoko nad. Za chvíli byli hosté spatřeni v našem vápně zřejmě úplně naposledy. Po
rozehran
ém rohu Turečka hlavičkoval Šilhavý nepřesně, ale protože toho hosté měli pramálo, tak se dovídáte i o tomto nezdaru. V posledních okamžicích prvního odstavce utkání se na kontr po odraženém míči vydal hostující Sedlář, ale pro jeho choutky neměl pochopení skvěle hrající J.Karlík a hned v závěru mu zatrhl tipec. O situaci 4 na 3 v náš prospěch už uvedeme jenom to, že ji před posledním hvizdem vyřešil P.Konečný střelou, ač se všeobecně čekalo
rozvinut
í kombinace. Ta zmíněná střela si to zamířila slabý metr vedle vzdálenější tyčky od střelce.

Druhá půlka začala po vzoru té první také svižně, ale měla navíc i sportovní koření. V 50.minutě plachtil balon od přihrávajícího  D.Bumbalíka na pravéídlo k centrujícímu A.Michalcovi a jeho pod sebe mířící balon uklidil k tyči ze šestnácky skvěle placírkou M.Bína – 2:0. Kdo by si v tu chvíli pomyslel, že může domů válet šunky na
gauči, protože je hotovo?  My tak
é ne a tak si ještě o několika věcech povykládáme. Začneme nevyužitou příležitostí našich, po které se hosté stihli toliko ohlédnout. V 52. minutě ji rozjel z vlastní poloviny O.Žáček a dál už to šlo ráz na ráz. P.Konečný prodloužil míč k J.Gojšovi, jehož přihrávku pustil na branku V.Velecký, ale dále už musíme mluvit o pár chybějících decimetrech. V šestapadesáté minutě jsme spatřili cosi připomínající lelkování před naší svatyní, ale naši přihrávku soupeři zakončil Králík vysononosným projektilem mířícím směrem na Uherský Brod. V 58.minutě se ke standardce z boku postavil
nedachlebsk
ý Šilhavý, ale asi by byl rád, kdyby jsme dále nic nepsali. Ačkoliv měl minutu čas k rozehrávce tak milou standardku namířil do stejného města. V 73.minutě jsme dali asi
třet
í neuznaný gól, ale včíl za tím nehledejte ofsajd jako za těmi předchozími, ale rukou míč si zpracovávajícího J.Gojše. No budiž. Dobře naladěný P.Konečný se do kopačáku opřel ještě v 73.minutě, ale o přesnosti také mluvit nemůžeme, ač se vše zprvu jevilo jako nadějné. Na metání kotrmelců se mohli hosté připravit v 82.minutě, ale i to jsme
jim museli nejdř
íve nachystat a následně zatrhnout my. Neslaný nemastný balon do našeho vápna tečoval k vlastní tyči O.Žáček, ale R.Kolaja v letním parnu nevychladl a byl u tyče bravurním zákrokem včas. Po tom už mohl v klidu
sundat rukavice a na zbytek děn
í se dodívat. Viděl ještě v 85.minutě náš jubilejní desátý ofsajd a neuznanou branku V.Veleckého a v samém závěru také parádní přihrávku J.Hulína na pravéídlo k K.Jahodovi, ale ten zakopaného psa nevykopal a z boku po kličce brankáři Hájkovi jenom vyprášil boční síť. Tím jsme asi vše dopsali, neboť nastal
čas devades
áté minuty a důvody k nastevení se žádné nenašly. Ve vší skromnosti povíme, že naše hra se
od t
é jarní pohnula směrem vpřed a dnes jsme k ní přidali tolik očekávanou povedenou defenzívu. Kdo dnes utkání viděl, tak musí považovat tříbodové lupení za nanejvýš spravedlivé.