9.4.2023 TJ Nivnice – FK D.Němčí 3:3 (3:3)

neděle 9.dubna 15,30 – mistrovské utkání muži

TJ NIVNICE – FK DOLNÍ NĚMČÍ 3:3

poločas: 3:3

góly: 8.Straňák, 22.Velecký, 38.O.Dubský – 1.P.Krchňáček, 31.L.Kadlček, 45+3.Ondřejka

sestavy:

Nivnice: Hladiš – Konečný, Vrága (35.O.Dubský, 90.Sláma), Stojaspal – Karlík, Bumbalík, Hulín, R.Straňák, Kelíšek – K.Dubský, Velecký

Dolní Němčí: Semanko – P.Tinka (7.R.Kadlček), P.Bobčík, L.Kadlček, L.Bobčík – P.Krchňáček, Palík (69.Hibler), M.Krchňáček (26.L.Bobčík), T.Tinka – Ondřejka, Stojaspal

rozhodčí: Hrubý – Tvardek, Katrňák delegát: Frajt

žk: Stojaspal, Bumbalík, Kelíšek, Hulín, Velecký, O.Dubský – L.Kadlček, P.Krchňáček, L.Bobčík, Adamec, Skopal (trenér)

čk: 6. Semanko (D.Němčí)

diváci: 500

střely na branku: 6:5

rohy: 2:2

další utkání: Hluk – Mladcová 4:1, Kunovice – Šumice 3:3, Buchlovice – Zborovice 3:2, Nedachlebice – Bojkovice 1:1, Těšnovice – Újezdec 2:2, Bylnice – Koryčany 2:4

Po minulém kole je pro nás pohled na tabulku celkem trystní a k podívání se na ní jsme našli odvahu až po úterním tréninku, kdy už nám trochu otrnulo. Po letech jsme dokonce nazřeli, cože se to za náma odehrává a hlavně jak daleko. Ptáte se asi proč po letech, že? Inu protože v těch posledních jsme se procházeli kolem pátého místa a v těch malinko vzdálenějších jsme trůnili na místě posledním. Jistě uznáte, že v obou případech za sebou nebylo co pohledávat. A kdybysme se sousedem nějakým nedopatřením nebodovali? Nuže hrůza pomyslet. Situace v našem týmu však nikterak růžová nebyla, protože chybějící hráči by pomalu zaplnili půlku tribuny, což ale skýtalo i jisté výhody, které například spatřujeme v tom, že bude na pozápasovém rautu méně vypito a snězeno. Příčiny absentujících (M.Pácl, J.Vítek, P.Těthal, S.Josefík, V.Soukeník, P.Valenta) byly všelijaké. Od svalových potíží, rýmečky, zlomených žeber až po nakopnuté kotníky.. No vyrovnávali jsme se s tím těžce, ale nakonec se jedenáct zdravých hráčů do kabiny připlížilo. Mezi nimi byl poprvé v brance F.Hladiš a další dvě změny oproti minulému týdnu byly ty, že chybějící M.Pácla a V.Soukeníka nahradili K.Dubský a J.Hulín. To je z pohledu do našeho tábora asi vše. O hostech sepíšeme jenom jednu větu a to tu, že se jim v zimě podařily do sestavy získat dvě zajímavá jména. Ze Strání přišel M.Palík a brankáře J.Semanka (přišel z Kvítkovic) jim může závidět všech třináct zbylých klubů soutěže. Toť vše. Celotýdenní špatné počasí žádnou rekordní návštěvu neslibovalo, ale to jsme se spletli, protož toto derby navštívila pětistovka diváků a ta vytvořila dobrou fotbalovou kulisu.

Jestli jsme minule napsali něco v tom smyslu, že kdo neviděl neuvěří tak o první půli tak můžeme hovořit znovu. Úvodní pětačtyřicetiminutovce totiž nechybělo vůbec nic, co je v kopané možné vidět. První branka padla už ve třicáté vteřině, kdy jsme ještě chrápali a centr z naší levé strany uklidil prvním dotykem do branky P.Krchňáček – 0:1. Ve 4.minutě nám mohli hosté zakroutit krkem podruhé, ale samostatný únik podél brankové čáry zakončil T.Tinka buď nahrávkou na nikoho nebo nahrávkou na toho samého hráče a míč na zadní tyčce zpacifikoval golman F.Hladiš. To však nebylo vůbec nic proti tomu, co se událo v 5.minutě. Náš P.Stojaspal našel za obranou hostí V.Veleckého, jenž byl u balonu dříve jak brankář Semanko, který ho pozdním příjezdem srazil na zem a následovala červená karta pro hostující oporu a naše dlouhá přesilovka. Aby toho nebylo málo tak následující přímý kop poslal nerozchytanému R.Kadlčkovi do sítě R.Straňák a bylo srovnáno – 1:1. Diváci, kteří chtěli hodit vstupné raději do kašny museli hned své přesvědčení revidovat, protože zážitků šmahem přibývalo i v dalších minutách. Ve 12.minutě se ke standardce postavil hostující Ondřejka, ale jelikož se kopala nedaleko od praporku tak mu nezdařilý nákop odpustíme, aniž bysme si byli jisti, že tak učiní i jeho příznivci. V 15.minutě to vypadalo, že hostujícího trenéra Skopala trefí šlak, protože mimo míč došlo k souboji našeho J.Hulína s jedním hráčem hostí (M.Krchnáček?), za což požadoval pro našeho fotbalistu nejlépe červenou kartu, ale vyslyšen nebyl. Z následujícího přímáku chtěl sjednat spravedlnost P.Bobčík, což se mu střelou doprostřed bezezbytku podařilo. Ve 22.minutě vypíchl na levém křídle špičkou své trepky balon Ondřejkovi P.Stojaspal a krásný centrovaný rohlík umístil levou nohou do branky hostí V.Velecký – 2:1. Následující okamžiky okořenily naše ostřejší zákroky, po kterých znovu hostující lodivod prskal jak staré policejní auto, ale všechny byly oprávněně odměněny jenom žlutou kartou. Ve 24.minutě kopal Ondřejka další z mnoha standardek , ale vzdálenost třiceti metrů od branky se ukázala jako těžkou překážkou a míč plachtil převysoko nad. Ve 31.minutě už bylo hostům líp a to po další standardce, kterých bylo v utkání „něúrekom“. Po faulu-nefaulu T.Kelíška se zahrávala z úhlu a balon podle blíže přihlížejících, ač se po něm sápalo více hráčů, nikdo netečoval a centr skončil přímo v bráně – 2:2. Gól byl připsán L.Kadlčkovi. Vrásek našim příznivcům přibývalo, neboť ze hřiště odešel po vyrovnání kvůli zranění M.Vrága, což nic dobrého nevěstilo a do obrany pochodoval z ofenzívy V.Velecký a na hřiště O.Dubský. Došlo ale i k nějaké té radosti. Ve 38.minutě si po dlouhém výkopu F.Hladiše zaběhl za obranu O.Dubský a přestože mu brankář R.Kadlček vyběhl pod nohy tak se našemu střídajícímu hráči podařilo balon do sítě propasírovat potřetí – 3:2. Před poločasem jsme ještě stihli promrhat dvě příležitosti utkání rouhodnout, načež přišel trest. Napřed ale ty šance. Tu první přichystal R.Straňák pro K.Dubského, ale ten kopačák za brankouvou čáru nedostal a druhá následovala po rohu R.Straňáka ve 45.minutě. Na zadní tyči byl nikým nestrážen D.Bumbalík, ale jeho volej skončil v oblacích. Znáte nedáš dostaneš? Ano? Tak v nastavení první půle se tak událo. Bezvýznamná standardka téměř z poloviny hřiště zahrávaná T.Tinkou skončila vně vápna na hlavě Ondřejky a ten využivše své volnosti protečoval míč do sítě a srovnal na poločasových – 3:3. Po této facce nebylo zbytí jak zajít do bufetu vzdát hold zaměstnancům lihovaru a hlavně jejich rumu, protože vstřebání všech důležitostí první půle si to zasloužilo.

Kdo očekával od druhé půle něco podobného jako nabídla ta první byl velice zklamán a kdyby se snad druhý poločas ani nekonal tak nikdo o nic nepřišel. Řinčení zbraní totiž docela utichko. A to opravdu. Oba týmy seznaly slávu odpudivou a podávala se jenom oboustranná holomajzna bez tutových šancí. Tu jsme ostatně nenašli ani jedinou. Co tomu bylo na překážku nevíme. Rozhodně jí nebyla malá branka, protože na ní něletělo snad nic a poměr střel ve druhé půli mluví za vše (2:1) a ani za ty tři bysme ruku do ohně nedali. Pojďme ale k tomu, co víme jistě. V 50.minutě házel dlouhý aut do našeho vápna L.Kadlček a milý odražený balon si ho našel znovu a včíl už to bylo mnohem nebezpečnější, protože jeho střelu z úhlu musel vykopávat u tyče F.Hladiš nohou na roh. Následující čtvrthodinka uběhla jako velká přestávka ve škole a i ta by byla jistě zajímavější jak fotbal v Nivnici. Poznamenáno máme toliko, že se hrálo od vápna po vápno, ale nic lepšího dění na trávníku nevystihne jako toto klišé. V 61.minutě se zrodila jedna (nebo jediná) z našich mála vážnějších příležitostí ke skórování. J.Hulín poslal za stopery hostí vysoký balon, jenž si vyhlédl O.Dubský, ale jeho lob z dvaceti metrů přistál na horní síťce a bylo po radosti. Nic dalšího se nepodařilo vymamlasit ani jednomu z týmů a psát o naší bezvýznamné převaze postrádá smysl. V 75.minutě se o náznak něčeho vynasnažili R.Straňák a zakončující K.Dubský, ale koncovka byla tak nedůrazná, že ani nevíme proč o tomto guláši vůbec píšeme. V 79.minutě byl faulován T.Kelíšek kdovíkde, ale jistotou bylo, že rozhodčí ukázal na čáru velkého čtverce a na penaltu jsme mohli zapomenout. Přímák R.Straňáka z úhlu přistál v rukavicích R.Kadlčka a gól jsme mohli zapomenout tím tuplem. V 82.minutě mohli v oslabení rozhodnout utkání ve svůj prospěch hosté, ale na velkém vápně chyběl v koncovce klid Ondřejkovi a balon sotva po branku doskákal. Vzrůšo ještě nastalo před devadesátou minutou dvakrát, leč na góly nemyslete. Poprvé to bylo, když faulující L.Kadlček obdržel žlutou kartu a asistent rozhodčího se snažil hlavního přesvědčit, že se jedná o druhou (marně). Druhý exces předvedl dnes asi rozumu zbavený trenér hostí Skopal, který zamezil naší rychlé rozehrávce tím, že záměrně kopl do hřiště druhý míč. Přestože byl zralý na kartu jakékoliv barvy pětaosmdesát minut tak se dočkal až v samém konci. Teď můžeme konečně začít lamentovat, že jsme nevyužili dlouhou přesilovku, ale vše už bude zbytečné. Přestože jsme měli při vedení 2:1 či 3:2 utkání dobře rozehrané tak dvě nepokryté standardky hostí nás toto vedení stály. Hosté dřeli celé utkání i v deseti a popravdě řekněme, že si minimálně bod odvezli zaslouženě. Naši na dva předchozí duely herně určitě nenavázali řekněme si, že v tomto ohledu snad i zklamali. Pro příště bysme jenom poprosili, aby se nejvýznamnější situace rozplizly do obou poločasů rovnoměrně a neudálo se vše jenom v jednom a ten druhý nebyl zbytečný.