OKRESNÍ SOUTĚŽ  2008 / 2009

KONEČNĚ MÍŘÍME NAHORU

Skočovský se upsal  Nivnici,  chce nastřílet 40 gólů
(30.července  2008 – Dobrý den s kurýrem)

Jeho střelecká bilance je obdivuhodná, pyšní se průměrem 1,35 gólu na zápas. Do sítí soupeřů nasázel 35 banánů, čímž pokořil rok starý rekord vážanského Pavlíčka o dvě trefy! Kanonýr Dušan Skočovský střílí góly s takovou samozřejmostí, s jakou si čistí zuby! Zařídil skoro polovinu branek vítěze okresní soutěže z Nezdenic. Jejich dres však v nové sezoně neoblékne.
Jeho přestupem do Nivnice má okresní soutěž Uherskohradišťska rázem favorita číslo jedna na postup. „Určitě neodcházím ve zlém, parta kluků i fantastičtí fanoušci mi budou moc chybět. Jejich podpora je nevídaná, v žádné jiné stejné soutěži na Moravě nic podobného neexistuje,“ smeká Skočovský, který měl na stole, jak už se stalo každého půl roku pravidlem, i nabídku Uherského Brodu, jehož je stále
 kmenovým hráčem. Jenže dal přednost Nivnici, hrající o čtyři patra níž! „Fotbal je pro mě zábavou, živí mě práce. A v Nivnici jsem získal výborné zaměstnání,“ vysvětluje překvapivou volbu kanonýr par excellence. Na Uherský Brod, s nímž zažil nejlepší časy, když se radoval z postupu do divize, nezanevřel, ale k návratu podle něj ještě nenazrála správná doba. „Vždyť bych ani kvůli práci nestíhal tréninky. Ale jednou se chci vrátit, když ne třeba do Uh. Brodu, tak do jiného mančaftu z krajského přeboru,“ nemaluje si fotbalovou budoucnost jen na úrovní okresní soutěže čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Do Nivnice se vrací oklikou přes Bánov a Nezdenice po třech letech. A rozhodně si před sebe nestaví malé cíle. Gólovou hranici chce ještě posunout… „Novou metou je čtyřicet branek, což by Nivnickým po pěti letech určitě zajistilo návrat mezi okresní elitu,“ vyslovuje hned dvojnásobné přání Skočovský. Vyložený recept na gól nemá. V jeho případě však hrají velkou roli zkušenosti z divizních bojů. „A důležitá je i předvídavost a neustálý hlad po gólech,“ doplňuje kanonýr, který umí zamířit levou i pravou nohou. Hlavou však skóruje jen zřídka. Čtyřiatřicet zářezů si připsal ze hry! Hned půltuctem se blýskl do sítě Topolné (9:0), kdy se premiérově zapsal i jako penaltový exekutor. „Penalty jinak nekopu, ale trenér mi dal důvěru, tak jsem jej nechtěl zklamat. Měl jsem ale strach, už kvůli fanouškům, kteří by mě asi ukamenovali,“ usmívá se při vzpomínce na kanonádu.

Jeho fotbalovým idolem je reprezentant Pobřeží slonoviny a útočník anglické Chelsea Didier Drogba. „Žene jej hlad po gólech, je dravý, chce se ukázat, být nejlepší a nepřehlédnutelný,“ charakterizuje svou modlu Skočovský. Třebaže góly sází jako pekař housky do pece, cení si každého. „Vždy pro mě znamená vnitřní uspokojení a odměnu pro fanoušky i lidi, co mi věří,“ uzavřel zpověď nivnický klenot.

————————–

Sezónu 08/09 můžeme při vší skromnosti označit za počátek opětovného vzestupu fotbalu v Nivnici. A musíme dodat, že jsme čekali dlouho, protože pět ročníků v okresní soutěži je až dost. Bylo by však mylné se domnívat, že naše fotbalisty najednou někdo polil živou vodou a vše začalo fungovat. Jaké tedy byly hlavní příčiny vzestupu? Už jsme v některé předchozí sezóně okrajově vzpomněli, že do fotbalu promlouvaly sponzorské peníze a právě v tomto roce nám výrazně pomohl dosud nejštědřejší sponzor a to místní firma Niveko a s šestimístnou částkou už se o postup hrát muselo. Před sezónou proto dochází k výraznému posílení mužstva a to o kanonýra Dušana Skočovského z Nezdenic (kterým vystřílel postup do OP), Jiřího Šimka z Korytné, kterou tímto oslabujeme a Lukáše Bortela z Uherského Brodu. To jsou všechno nadstandardní hráči na okresní soutěž a je to jasný signál, že se blýská na lepší časy. To vycítil i S.Soukeník a znovu se nechal přemluvit k návratu. Na podzim jsme ještě získali na hostování z Bojkovic Zdeňka Spáčila a k brankáři L.Gregorovi přibyl konkurent Lukáš Koktavý. Ze zkušených fotbalistů jsme se opírali o P.Mudráka, R.Šlapala a z mladých se prosazovali především V.Velecký, J.Vychodil, Z.Krajčovič a M.Holboj. Z odchodů či jiných konců je bezesporu potřeba zmínit R.Mahdala, který u nás vstřelil 43 mistrovských branek a to z přespolních dokázalo jenom několik jedinců. Nivnici dále opustil po roce a půl K.Jahoda a po jedné sezóně P.Kalina. U týmu naopak zůstala rovnocená trenérská dvojice Milan Bršlica a Libor Bortel a cílem bylo jedno z prvních dvou postupových míst.
   Očekávání bylo velké a tak na prvního soupeře z Horního Němčí přišlo přes stopadesát diváků a ti se jistě nenudili. Už v prvním poločase se uvedla nová střelecká akvizice D.Skočovský a nám pramálo vadilo, že to bylo z penalty. Když si hosté po centru V.Veleckého dali vlastní gól a v 79.minutě zvýšil P.Nuzík na 3:0 zdálo se rozhodnuto. Hosté ovšem zbraně nesložili a nejprve Fábrym snížili na 1:3 a minutu před koncem dosáhli D.Veleckým dokonce kontaktní branky. Zbytek zápasu se odehrál před naší brankou a konečný hvizd byl pro nás vysvobozením. Druhé utkání hrané v Popovicích bylo na dlouhou dobu nezapomenutelné. Už v 10.minutě jsme vedli 2:0 a asi nikdo netušil další vývoj událostí. Domácím se v prvním poločase podařilo sice snížit na 1:2, ale ani to jsme nebrali dostatečně vážně. Ve druhé polovině nám místní během krátké doby dali tři branky a naši spadli z koně. Snížení na konečných 4:3 (2x D.Skočovský, J.Šimek) chmury zahnat nemohlo. To ale nikdo netušil, že do historie vejde i utkání hrané za týden. To k nám přijel tuctový tým Košíků, ale ani ten jsme zdolat nezvládli. Hosté nás zaskočili už ve 4.minutě a odpověď našli i na vyrovnání D.Skočovského. Ve 28.minutě se to podařilo P.Hastíkovi a my až do konce bojovali s nadšeně hrající jedenáctkou soupeře marně. Tři body po třech kolech bylo na ambiciózní tým velmi málo a po utkání ve Vážanech vrásek jenom přibylo. Tam se více dřelo jak hrál fotbal, ale branky padaly hezké. Nejprve se trefil přesně z vápna L.Bortel, jenže po pěkné hlavičce Pavlíčka bylo brzy srovnáno. Střelecký den měl L.Bortel a přímo z rohu nás poslal znovu do vedení. Ve vzduchu jsme domácím nestačili a také srovnání na 2:2 měla na svědomí hlavička domácího Čevory. Po přestávce se Vážany dokonce dostaly do vedení a to už opravdu vypadalo vážně. L.Bortel stav po rychlém brejku znovu srovnal a přestože do konce chybělo přes půl hodiny tak skóre už nikdo nezměnil. Pro nás byl bod málo a už bylo nad slunce jasné, že start se nepovedl a bude co napravovat. A také to, že k tomu bude muset dojít hned. S Huštěnovicemi se to po výhře 1:0 (D.Skočovský) povedlo, ale výkon a ani výsledek nebyl bůhvíjaký. Hosté měli až příliš mnoho šancí. Naši  rozhodli o výsledku až z penalty a hodové utkání viděla rekordní návštěva 350 diváků. V Pitíně znovu létaly hromy a blesky a po bezbrankovém a bezkrevném výkonu už se do šaten přišel zeptat proč to nejde i předseda klubu K.Kopecký. Z hráčů si vzal slovo J.Šimek a slíbil nápravu. Po vedoucí brance domácích v 50.minutě to na ni nevypadalo, ale potom to začalo. Naši během čtyř minut otočili výsledek góly J.Šimka a Z.Spáčila a právě tady lze vystopovat příchod sportovní formy a postupné stoupání tabulkou. V nastavení potvrdil kanonýrskou pověst D.Skočovský a po výhře 3:1 jsme se vraceli konečně spokojení. Klid mužstvu zůstal po celý týden a po povedeném výkonu jsme vyprovodili Staré Město s výsledkem 6:2. Už po odehrané půlhodině svítilo po brankách Z.Spáčila, J.Vychodila a D.Skočovského na tabuli skóre 3:0 a ani snížení na poločasových 3:1 námi neotřáslo. Po dvou brankách L.Bortela a další D.Skočovského se naše mašina rozjela a zaznamenala třetí výhru v řadě. Čtvrtou jsme ale nepřidali a to také dílem toho, že jsme hráli na půdě nahoře hrající Březové. První tři góly padly během slabých deseti minut a nám se po vedoucí brance domácího Pomajbíka povedl bleskový obrat po dvou gólech J.Šimka. Poločasové vedení jsme ve druhé půlce prohospodařili, ale celková remíza 2:2 je pravděpodobně spravedlivým výsledkem. Do derby s Korytnou jsme vstupovali v dobrém rozpoložení a po nějakém čase znovu jako favorit. Ano, pár uplynulých sezón to tak nebylo… Naši hráli v sestavě L.Koktavý – P.Mudrák, Z.Spáčil, S.Soukeník, M.Hladiš (Z.Krajčovič) – J.Vychodil, R.Šlapal (M.Holboj), L.Bortel, V.Velecký (D.Jeglík) – J.Šimek, D.Skočovský  a také v té hostující bylo pár zajímavých jmen (V.Flasar, O.Josefík, O.Navláčil, R.Suchý..). Ve 36.minutě se stále hrálo bez branek, ale do kabin se šlo za stavu 3:0. Co se stalo? Celkem nic. Jenom D.Skočovský zaznamenal hattrick. Sousední Korytná odpověděla gólem Suchého z přímáku, ale to bylo z její strany vše. Z naší nikoliv a po brankách J.Šimka a Z.Spáčila se končilo výsledkem 5:1. Svět už byl zase v pořádku. Jenom ta návštěva dvouset lidí byla slabší očekávání. Ale i ta se za týden zlepšila, neboť k další domácí podívané přijely Havřice a lidí přišlo 250. Nivničané znovu nastříleli pět branek, ale tentokrát i tři dostali. Hosté se ke slovu dostali znovu až za stavu 3:0 pro nás a to už bylo pozdě. Havřice se nedostaly ani ke kontaktní brance a když byl po hodině vyloučen Michalčík měli to obzvláště složité. Naše výhra 5:3 (2x D.Skočovský, 2x L.Bortel, J.Vychodil) byla naprosto zasloužená a jako bonus bylo druhé místo v tabulce za vedoucím týmem Popovic.  Do třetice jsme pět gólů vsítili v Bystřici. Také tady jsme udávali rytmus utkání a domácí pustili do hry jenom sem tam. Hrát proti rozjeté Nivnici, která navíc už v 10.minutě vede 2:0 nebylo jednoduché. Domácí skórovali jenom za rozhodnutého stavu a celkový výsledek zněl 5:2 (3x D.Skočovský, Z.Spáčil, S.Soukeník). Bude to znít neuvěřitelně, ale také Buchlovice si odvezly rukavici. Už před utkáním jsme věděli, že výhra nás posune do čela tabulky a jakoby se to na nás prvním  poločase podepsalo. Přestože padlo v utkání sedm branek tak v  prvním poločase ani jedna. Gólově načal utkání po přestávce P.Mudrák a dále za nás skóroval už jenom D.Skočovský a to celkem čtyřikrát. Přesto byl mužem utkání vyhlášen J.Šimek, který naše branky režíroval. Do Mistřic jsme jeli v nové roli vedoucího mužstva a proti posledním domácím to měla být formalita. Tři body jsme sice přivezli, ale určité potíže zaznamenány byly. Dvoubrankové vedení našich domácí vymazali, ale další dvě branky už byly rozhodující. Třetí jsme ovšem dávali až patnáct minut před koncem a na čtvrtou dokonce domácí odpověděli a snížili na konečných 3:4 (2x D.Skočovský, L.Bortel, M.Holboj).  Třinácté utkání bylo za námi a tím i podzimní část. Respektive měla být za námi. V tomto období ovšem bylo zvykem předehrávat jedno jarní utkání ještě v listopadu snad v domnění, že bude lepší počasí jak na jaře. Proto jsme se 9.listopadu vydali hájit vedení v tabulce do Horního Němčí a opravdu bylo relativně hezky.  Uhájit postavení cílem jistě bylo, ale také víme jak horká půda tam bývá.  Přesto jsme tahali za delší konec a domácí jenom dotahovali. Bohužel dotáhli i naše vedení 3:2 a to dvě minuty před koncem. Za nás se dvakrát trefil D.Skočovský a jednou M.Holboj. To vše stačilo na remízu 3:3 a zimovali jsme o skóre za vedoucí Březovou. Podzimní (i s předehrávkou) účet byl pro nás příznivý   9 – 3 – 2  49:30 a 30 bodů. Třetí Havřice ztrácely jenom bod. Letní posily se na podzim činily a všechny patřily mezi opory. Dohromady nastřílely 41 branek (D.Skočovský – 24, Luk.Bortel – 8, J.Šimek – 5 a Z.Spáčil – 4).
   Zimní pauza je už víceméně tradiční. Soustředění na Bečvě a přáteláky v Uh.Brodě na umělce (např. 1:3 se Stráním) a vše je směřováno k jarní části, kdy nás čeká souboj o postup. V kádru dochází jenom k minimálním změnám a ze základní sestavy odchází jenom Z.Spáčil, kterému končí hostování a vrací se do vyšší soutěže do Bojkovic a z kádru širšího mizí R.Pijáček, který už tomu mnoho nedával. Nahradit je budou chtít vracející se Michal Stojaspal z D.Němčí a Petr Bachůrek z Újezdce. Dalších změn není v konsolidovaném kádru potřeba  a všichni už se těší na výkop. K němu zajíždíme do Košíků, kterým chceme vrátit podzimní překvapivou porážku. Utkání sleduje hrstka (30) diváků a my se prosazujeme i přes těžký terén. Skóre načne v první polovině P.Mudrák a dvakrát se po změně stran prosadí kanonýr D.Skočovský. Jednoznačným favoritem jsme byli i doma s týmem Vážan. Ty pozorně bránily a sem tam se odhodlaly i dopředu. Z naší převahy jsme dokázali skórovat jenom jednou a to J.Šimkem, který se trefil technicky z vápna. Další gól už nepadl, ale i tento jediný nám stačil k návratu do čela tabulky, jelikož Březová začala klopýtat. V Huštěnovicích se hrálo na hrbatém náhradním hřišti a už ve 12.minutě jsme šli S.Soukeníkem do vedení. Potom se dlouho nic nedělo a hrálo se od vápna po vápno. Až od 38.minuty do poločasu se s góly roztrhl pytel. Naši šli L.Bortelem do dvoubrankového vedení, ale sotva se doradovali tak domácí snížili. A včíl se dá napsat to samé. Sotva se doradovali domácí tak dal D.Skočovský naši třetí branku. A ve 44.minutě domácí  brankou do šatny snížili na 2:3 a v tom můžeme hledat příčinu ztráty dvou bodů. Kdyby se šlo do šaten za stavu 3:1 tak by jistě druhý poločas probíhal jinak. Tak domácím stačil jediný gól k vyrovnání a ten také dali. Padl kolem 74.minuty a byl posledním v utkání. Bod z půdy čtvrtého mužstva za remízu 3:3 špatný nebyl a náskok na třetí Březovou už byl čtyřbodový. Duel s lehce nadprůměrným Pitínem pro nás byl velmi těžký. Nastoupili jsme v sestavě L.Gregor – J.Karlík, P.Mudrák, S.Soukeník, M.Hladiš – M.Stojaspal, (M.Holboj) R.Šlapal (P.Nuzík), P.Bachůtrek, Z.Krajčovič (J.Vychodil) – J.Šimek, D.Skočovský a šance byly na obou stranách. Utkání nakonec rozhodla vlastní branka hostí po přímém kopu J.Šimka v 73.minutě. Krátce nato byl po čtyřech minutách pobytu na hřišti vyloučen J.Vychodil, ale to už z nás spadla nervozita a výhru 1:0 jsme si pohlídali.  Že jarem neproplouváme s úplnou lehkostí bylo patrné také ve Starém Městě. Poločasové vedení domácích jsme J.Šimkem stihli srovnat, ale už v 59.minutě domácí znovu o gól vedli. Naši se o další vyrovnání snažili vehementně, ale nikam to nevedlo a domácí v úplném konci dvakrát uděřili do otevřené obrany a výsledek hovoří jednoznačně – 4:1.  V domácím utkání s Březovou bylo v sázce druhé postupové místo. To první už obsadily Havřice, jelikož vyhrávaly vše, co se dalo. Nám nahrávalo, že Březová ztrácela čím dál víc a tak jsme mohli jít do vzájemného utkání v klidu. Na zápas bylo zvědavo 230 diváků a nám vyšel úvod náramně. Přestože to v odvetách D.Skočovskému nestřílelo jako na podzim tak toto utkání mu vyšlo a po jeho brankách jsme už ve 26.minutě vedli 2:0. V 55.minutě zvýšil L.Bortel na 3:0 a naši přestali hrát. Za pět minut snížil Vojtek na 3:1 a patnáct minut před koncem skončilo po ČK utkání pro M.Stojaspala a když svým druhým gólem Vojtek snížil na 2:3 byli jsme rádi, že do konce chybí už jenom pět minut. I ty byly sice dlouhé, ale stav 3:2 zůstal a sedm bodů náskoku na našeho soupeře už bylo velice slibných.  Derby v Korytné se začalo „hrát“ už pár dnů před víkendem. Domácím o nic nešlo a nám o hodně. A podle toho to i vypadalo. Ve 3.minutě otevřel skóre D.Skočovský a když v 8. podběhl domácí brankář M.Málek centr J.Vychodila bylo vše všem jasné. Třetí branku přidal krátce před koncem znovu D.Skočovský a po výhře 3:0 se mohlo se zpěvem domů. Další kolo jsme dostali naloženo v Havřicích 6:0! Na toto utkání zavzpomínal jeden z trenérů M.Bršlica: „Ať už to bude znít jakkoliv divně tak toto utkání pro nás nebylo vůbec důležité. Několik pokopaných fotbalistů (Luk.Bortel, S.Soukeník, R.Šlapal, M.Hladiš) zůstalo doma a šetřili jsme je na další důležitější utkání. Samozřejmě, že jsme takový debakl nečekali a zvláště před pětistovkou diváků. Po poločase, kdy jsme prohrávali 0:2 jsme zcela vypadli z role a na začátku toho druhého jsme během deseti minut  čtyřikrát inkasovali. Poslední půlhodinu jsme čekali na konec. Domácí naštěstí také.“  Připomeneme i sestavy obou týmů – domácí: T.Rachůnek – Slavíček, T.Rachůnek ml., P.Masařík, M.Masařík (Vrága), Krajsa, (J.Rachůnek), Hráček, Kadlčík, Gajdůšek, Franc, Doležálek. My jsme nastoupili takto: L.Gregor – R.Pagáč, Z.Haloda, P.Mudrák, J.Karlík – J.Vychodil (M.Stojaspal), P.Bachůrek, V.Velecký (Z.Krajčovič), P.Nuzík – D.Skočovský, J.Šimek (Holboj).  Šest změn v sestavě provedli trenéři  s Bystřicí a potvrdili tak, že jsme utkání v Havřicích jenom odehráli. Na gól se dlouho nečekalo, ale že ho dají hosté jsme netušili. Střelecké trápení trvalo až téměř do přestávky, ale poslední pětiminutovka první půle vše otočila naruby. Obě branky měl na svědomí J.Šimek a zcela pozměnil náladu obou týmů. Před koncem dovršil stejný hráč čistý hattrick a mohlo se začít slavit, protože Březová ztratila další body a druhé místo už nám nikdo nevezme. Po pěti sezónách opustíme okresní soutěž směrem nahoru, ale ještě je potřeba sezónu důstojně dohrát.  To se nám ovšem v Buchlovicích nepovede. Naši kanonýří L.Bortel a D.Skočovský se prosadí už do 25.minuty, ale to je z pozitiv vše. Za chvíli domácí sníží a po přestávce dokonce vyrovnají. Naši se poprvé zlobí a myslí si, že to bylo z ofsajdové pozice. Nám je ze zcela totožné situace ofsajd odmáván a gól neplatí. To rozzuřilo D.Skočovského a J.Karlíka a pro oba utkání v 75.minutě končí. I v devíti remízu ubráníme a vyloučení domácícho hráče v nastavení rozhodčím Vlčnovským už na stavu 2:2 nic nemění.  D.Skočovský dostane trest na sedm (!) utkání a J.Karlík na čtyři. Tresty jsou tak vysoké, jakoby šlo o inzultaci…  Předposlední kolo u nás hrají Mistřice a potřebují vyhrát, jelikož válčí o záchranu. Nabídku odfláknout zápas odmítáme a jde se na věc. Už v 6.minutě otevírá utkání J.Šimek – 1:0. Neslané nemastné utkání hosté do poločasu vyrovnají a po přestávce se začíná znovu. Vítězný gól zaznamenává opět J.Šimek, jehož jaro zastihlo ve výborné formě. Hosté jsou odsouzení k sestupu a ukáže se, že ani tři body z Nivnice by jim nestačily. Poslední utkání jsme odehráli na domácím trávníku s Popovicemi a skočilo stejně jako na podzim naší porážkou 3:4. Tři stovky diváků jsme tu neděli moc nepotěšili, ale v kontextu celé sezóny byli jistě spokojeni. S Popovicemi jsme dílčí stav 0:2 P.Mudrákem a J.Šimkem srovnali, ale hosté využili naší nekoncentrovanosti a znovu  utekli do dvoubrankového vedení. Patnáct minut před koncem jsme z druhé penalty snížili L.Bortelem, ale na srovnání už nám nezbylo času ani chuti. Myšlenky už byly na závěrečné oslavě a ani druhá domácí prohra tolik nevadila. Sezóna byla u konce a celková bilance 16 – 5 – 5  74:53 byla postupová. Jaro vyšlo nejlépe Havřicím (prohrály jenom v Korytné 3:2) a H.Němčí. Nám  bilance 7 – 2 – 3 stačila v jarní tabulce na 3.místo a klidný náskok osmi bodů na nakonec třetí Horněmčany.  Bilance doma: 11 – 0 – 2   39:20Venku5 – 5 – 3   35:33.  Že mančaft střelecky táhly letní posily je patrné z tabulky střelců. Diváky (těch chodilo v Nivnici nejvíce – průměr 195) jistě bavilo čtyřiasedmdesát nastřilených gólů, ale na snížení počtu inkasovaných bude potřeba zapracovat.

Hodnocení sezóny (7.července Dobrý den s kurýrem):

Ztráta podzimního prvenství nemusí Nivnici vůbec mrzet, i ze druhé příčky totiž míří na zkušenou do vyšší soutěže. A ještě ke všemu si nejspíše udrží kanonýra Dušana Skočovského. který je tajným talismanem na postupy. „V létě se u nás o postupu mluvilo jenom tiše, ale po vydařeném půlroku jsme přehodnotili cíle. Těch se nám podařilo dosáhnout a výrazně se na tom podílely tři věci. Vyrovnanost výkonů, slušná bilance z domácího trávníku a vynikající útočná činnost,“ vyjmenovává Milan Bršlica, velitel lavičky. Mezi výčtem pozitiv však pamatuje také na negativa, „V budoucnu určitě zapracujeme na obraně.“ Dalším zásadním krokem bude pro přebor bude udržení útočné dvojice D.Skočovský, J.Šimek. „Dali dohromady 45 branek. Jiřímu končí hostování, tak uvidíme, co nastane. Dušan je náš kmenový hráč a má tady zaměstnání, takže myslím, že zde setrvá“ spekuluje M.Bršlica o útočné dvojici. Skočovský během dvou let dvakrát dosáhl na postup. Nejpve k němu přivedl Nezdenice, potom zakotvil v Nivnici, by husarský kousek zopakoval znovu. Druhý útočník Šimek už také ví jaké to je postupovat. Podařilo se mu to v Korytné a teď také v Nivnici.

Kádr a počet odehraných utkání: 24 – V.Velecký, Šlapal, Skočovský, J.Šimek, 23 – Luk.Bortel, 22 – Z.Krajčovič, Holboj, Mudrák, 20 – Vychodil, 18 – M.Hladiš, 17 – Nuzík, 16 – S.Soukeník, Pagáč, 13 – Gregor, Koktavý, 11 – Spáčil, P.Bachůrek, M.Stojaspal, 8 – J.Karlík, 5 – Pijáček, B.Čaňo, 4 – Urubčík, D.Jeglík, 1 – T.Zámečník, Ryšávka, Z.Haloda. Trenéry byli celou sezónu Milan Bršlica a Libor Bortel.

Střelci gólů: 32 – Skočovský, 13 – J.Šimek, 12 – Luk. Bortel, 4 – Spáčil, 3 – Mudrák, Vychodil, 2 – S.Soukeník, Holboj, vlastní, 1 – Nuzík