Muži – 2007/2008

OKRESNÍ SOUTĚŽ  2007 / 2008

ZLEPŠENÉ VÝKONY A TÍM I UMÍSTĚNÍ

Vystrašeni loňským ročníkem jsme vzhlíželi k tomu novému a nebylo nikoho, kdo by ho chtěl opakovat. Jako obvykle bude rozhodujícím faktorem  přístup hráčů k plnění těch základních povinností a jejich zodpovědnost. Nezmiňujeme to jen tak, ale z jasných příčin, na které dojde zkraje sezóny. Bývalý zapisovatel z neznalosti věci uvádí, že změn mnoho není, ale to se znovu hluboce plete. Z loňské sestavy se odporoučeli M.Vystrčil, Z.Haloda, M.Stojaspal a na hřiště už se minimálně dostane P.Mudrák a více se bude věnovat trenérské pozici na které zůstal. Třetí sezónou pokračoval v soutěži znovuobnovený dorost a několik jeho tváří dostane v 1.mužstvu příležitost. Pár startů zaznamenáme i u kmenových hráčů blízkých klubů jako např. u Milana Medůska nebo Ondřeje Staroby (podobnost jmen s naším bývalým fotbalistou není náhodná, Ondřej je synem Josefa), ale hlavně i u  našich fotbalistů. Hodně toho nahraje Michal Holboj, méně už Břetislav Čaňo a jedno jméno jsme si nechali na závěr. Už v šestnácti letech se hned v prvním kole na trávníku představí Vlastimil Velecký a mnoho dalších let si bez něj nebudeme umět naši sestavu představit, ať už to bude v jakékoliv soutěži. Logicky se do žebříčku počtu startu zapíše zlatým písmem a to hodně vysoko. To ale předbíháme. Ke jmenovaným změnám přidáme hráče příšedčí z okolních týmů a mezi nimi byl brankář Vítězslav Rosík z Hradčovic, vrátivší se Martin Bachůrek, u kterého jeho bývalou formu už nenajdeme a třetím je Petr Kalina, což byla trefa do černého. Proč? Protože odehraje všechny zápasy a přidá i pět branek. Znovu nebyl důvod k bolehlavu, ale ten nebyl ani před loňskou sezónou.
   Okresní soutěž jsme zahájili jako obvykle v polovině srpna a hned u jednoho z favoritů a utkání v Nezdenicích mělo vše, co se od něj čekalo. Domácí do něj měli lepší vstup a už v pětadvacáté minutě vedli 2:0. Přestávku však naši orámovali dvěma góly a byli zpět. Na 2:1 snižoval P.Kalina a povedený začátek do druhé půle podpořil vyrovnáním R.Mahdal. Chvilku před koncem, kdy už jsme mysleli na bod, vstřelil podle nás z ofsajdové pozice nabíhající Bušo gól na 3:2 a to naši hráči neskousli. P.Nuzík a M.Bachůrek šli za protesty do sprch a v devíti jsme v nastavení ještě inkasovali jednu branku. Oba naši dostali dva zápasy stopku a tak jsme hráli proti Břestku bez nich. Když další z favoritů soutěže vstřelil v 69.minutě gól na 0:5 nebylo člověka, který by si nevzpomněl na loňskou sezónu. Jediným kladem bylo, že se alespoň v závěru naši probrali a po dvou gólech J.Vychodila a jednom R.Mahdala snížili na přijatelných 3:5. I přes těžký los byl vstup do nové sezóny velmi rozpačitý. Mírně řečeno. Ve třetím kole bylo načase bodovat. Jeli jsme do Bystřice a v hodině dvanácte jsme dali vítězný gól. Na ten první R.Pagáče ze 6.minuty odpověděli domácí v nastavení, ale střelec naší první branky se pasoval do role muže utkání a v 94.minutě dorazil do sítě míč vyražený brankářem – 2:1 pro naši jedenáctku. Obrat k lepšímu jsme očekávali na hody marně. Soupeř z Buchlovic vstřelil obě branky utkání po přestávce a utkání vyhrál 2:0. Naši hráli v sestavě V.Rosík – R.Pagáč, R.Šlapal, J.Vychodil (M.Medůsek), T.Urubčík – Z.Krajčovič, P.Kalina, M.Hladiš, P.Nuzík (Holboj) – K.Jahoda, M.Bachůrek. V sestavě jsme marně hledali P.a M.Mahdalovi, T.Zámečníka a J.Vaculu, kteří nelenili a už v průběhu sobotní noci poslali trenérovi SMS, že slaví hody a fotbal hrát nepříjdou. To nerozlítilo jenom fotbalový výbor a trenéra, ale také kapitána mužstva R.Šlapala, který nastalou situaci komentoval také pro noviny. „Na hodovou zábavu dostal trenér od čtyř hráčů esemesku: Slavíme, pijeme, zítra s námi nepočítej. Na těchto hráčích jsme chtěli stavět…, zlobí se Roman Šlapal a dodává. „Že kvůli prvnímu mužstvu padesátiletí chlapi do rána na zábavě udí klobásy, aby byly peníze na chod klubu, hráči se měli kde osprchovat a čím se utřít, to některé absolutně nezajímá. Mikina, dres, tričko, trenýrky, ponožky, ručník – každý trénink to najde hráč vyprané a pečlivě připravené na svém místě v kabině prvního mužstva. I naše hřiště je asi nejlepší v soutěži. Takové materiální podmínky jsme kolikrát neměli ani v divizi,“ vzpomíná na svá nejlepší fotbalová léta Roman Šlapal a dále si posteskl „Někteří lidi chodí na fotbal a mají radost z toho, že se nám nedaří. Já vím, že všude jsou škarohlídové, ale u nás je to abnormální.“  K tomu je zbytečné cokoliv dodávat. Snad jenom, že si zmíněné kvarteto zavřelo dveře do kabiny. Další utkání v Huštěnovicích spláchla voda a tak se hrálo až za čtrnáct dnů v Topolné. A atmosféra v mužstvu byla po porážce 1:2 ještě horší. Naši snížili P.Kalinou až v předposlední minutě a to bylo málo na to, že jsme od stavu 0:2 byli lepší. Paradoxní je, že nebýt snížení  byli jsme o skóre za Topolnou poslední. Tak jsme byli předposlení.. Na derby s Havřicemi se přišlo podívat stopadesát diváků a naši konečně zabrali. Za hosty se představili hned čtyři naši bývalí fotbalisté  (M.Vystrčil, R.Pijáček, P.Zapletal a P.Masařík) a tak bylo o náboj postaráno. Do vedení jsme šli už ve 3.minutě K.Jahodou a další vývoj určil druhý gól vstřelený R.Mahdalem. Na snížení hostí jsme hned odpověděli P.Nuzíkem a výhra 3:1 byla na světě. Hostům nepomohlo ani vyloučení R.Mahdala už v 51.minutě. Dohrávka v Huštěnovicích nám body nepřinesla, protože za prohru 1:3 se žádné neudělují. Vyrovnávacím gólem Z.Krajčoviče do šatny jsme za špatného počasí domácí jenom postrašili, ale ti ve druhé půli dvěma góly utkání rozhodli ve svůj prospěch. Další venkovní utkání se odehrálo v Mistřicích a tři body za výhru 1:0 nám přišly vhod. Dvacet minut před koncem o nich po kličkované ve vápně rozhodl R.Mahdal. Do klidnějších vod jsme vpluli výhrou s Vlčnovem. Fotbal výborné úrovně brankově otevřeli hosté M.Mikulcem, ale ještě do poločasu jsme R.Mahdalem srovnali. Ve druhé polovině utkání gradovalo a o naší výhře rozhodl mladý O.Staroba, který deset minut před koncem vyhrál vzdušný souboj s brankářem Kolkem – 2:1. Střelecky disponovaný R.Mahdal rozvlnil síť ve Starém Městě jako první, ale to bylo z naší stránky všechno. Domácí i přes vyrovnanou hru utkání otočili a vyhráli 2:1. Osm žlutých svědčí o tom, že se o body bojovalo urputně. Doma s béčkem Ostr. Nové Vsi se hrál důležitý zápas. Hosté byli se čtyřmi body předposlední a my jsme potřebovali ke stávajícím dvanácti něco přidat a hostím odskočit. Nohy nám zmíněná fakta nesvázala a krátce po půlhodině jsme vedli 2:0 po gólech R.Mahdala a K.Jahody. Přestože už jsme žádný nepřidali a hosté se do kontaktu dostali v 75.minutě tak jsme si závěr pohlídali a na stavu 2:1 se nic nezměnilo. Jedenáct kol jsme zvládli bez remízy a pět výher nám i vzhledem k několika paběrkujícím  stačilo na polovinu tabulky. Vzhledem k historii klubu je polovina okresní soutěže žalostná, ale při vzpomínce  na loňské trápení to bylo přijatelné. Před derby v Horním Němčí  byly karty rozdány jinak než v závěru loňského ročníku, ale stejně jako tehdy jsme brali tři body. Domácí nás zatlačili jenom v úvodu a když jsme ten přežili bez úhony a navíc šli K.Jahodou ve 32.minutě do vedení vzalo to domácím vítr z plachet definitivně. Trpělivou a pozornou obranou jsme domácím nedovolili nic a ti navíc dohrávali v desíti. Druhou branku jsme přidali  P.Nuzíkem v nastavení, když se domácí brankář ve snaze vyrovnat toulal na naší polovině. Rozmlsaní vyrovnanou bilancí 6 – 6 jsme končili podzim doma s Březovou. Ta byla o bod za náma a hrálo se o podzimní spokojenost. Výsledek 1:4 byl pro nás ledovou sprchou a také vystřízlivěním. Na mokrém terénu se hrál pohledný a slušný fotbal, který lahodil očím fanouškům hostí. Ti vedli už ve 35.minutě 4:0 a naši byli na ručník. Naše snaha vedla ke snížení ještě před přestávkou P.Kalinou, ale ve druhé polovině už nikam. Na konci jsme M.Hladišem zahodili i penaltu a samozřejmě i dojem z podzimní části. Ta se zastavila na číslech 6 – 0 – 7 se skórem  21:26  a 18 bodů stačili jenom na 8.místo. Vrchní kritik všeho co se v našem klubu šustne a zhrzený byvalý fotbalista a trenér F.Lukeš konstatuje, že L.Gregor (pro zranění neodehrál žádné utkání) a R.Mahdal (dal 7 gólů) se musí zlepšit! Co na to dodat? No třeba to, že podle něj J.Vychodil, P.Nuzík, V.Velecký, M.Medůsek, M.Holboj, Z.Krajčovič a O.Staroba na soutěž nemají!
   V zimní přestávce se vrací brankář V.Rosík do Hradčovic, jelikož se uzdravil L.Gregor a tím jsou odchody významnějších hráčů  hotové. Vrátivší se M.Bachůrek už pro nás přínosem nebyl a jeho odchod se ve všem tom dění ztratil. Cestu zpátky do našeho klubu našli Roman Pijáček a Martin Vystrčil (z Havřic) a klubovou milost dostal Tomáš Zámečník. Kádr se zdál posílený a jarní odvety mohly začít. Na úvod k nám došel soupeř z pod Lopeníku, čímž máme na mysli Bystřici. Té jsme dali první branku už v 6.minutě, ale ta nás do pohody nedostala. V 9.minutě srovnal skóre náš bývalý hráč J.Vailjevič,  ale ani tento stav dlouho nevydržel. po čtvrthodině už jsme zase o gól vedli zásluhou P.Kaliny z přímáku. Hosté dokázali srovnat i podruhé a o konečné podobě výsledku rozhodl tři minuty před koncem M.Vystrčil. Na upachtěném vítězství Nivničanů už závěrečný tlak hostí nic nezměnil. V Buchlovicích jsme nesehráli tak špatné utkání jak napovídá vysoká prohra 0:4. V první půlce jsme možná byli i o něco lepší, ale gól dali už v 8.minutě domácí. V 54.minutě se Buchlovjané prosadili podruhé a začalo se hrát od vápna po vápno. V poslední desetiminutovce jsme otevřeli obranu a přes ni se domácí prosadili ještě dvakrát. Trpká prohra na nás asi zanechala stopy i v dalším týdnu. O druhé postupové místo hrající Huštěnovice nás přestřilely až nečekaně hladce. V poli jsme soupeři stačili, ale koncovka obou týmů byla diametrálně odlišná. Hosté byli trpěliví a když jsme se do třicáté minuty neprosadili tak uděřili oni. A do přestávky hned dvakrát. Třetí gól hostí utkání definitivně rozhodl a naši našli sílu už jenom snížit M.Vystrčilem. Porážka 1:4 nebyla nejvhodnější pozvánkou na další domácí duel s Topolnou. Nivničané vyrukovali v sestavě L.Gregor – R.Pagáč (T.Zámečník), J.Vychodil, R.Pijáček (B.Čaňo), M.Hladiš – Z.Krajčovič, M.Vystrčil, P.Kalina, M.Holboj – P.Nuzík, V.Velecký a začal oboustranný festival zahozených šancí. Mezi nima byla i ta největší, ale deset minut před koncem chytil náš L.Gregor hostím penaltu. Prohrát derby v Havřicích už by bylo velmi nemilé, ale naši po delší době zabrali a podruhé v řadě udrželi čisté konto. Ironií je, že jediný gól utkání vstřelil po změně stran R.Pijáček hájící na podzim barvy soupeře. Po utkání spílali domácí rozhodčímu (p.Turchan), že utkání zkrátil, ale marně. Body už byly v batohu. S Břestkem (hrálo se ve Zlechově) jsme hráli v době kdy rozjížděl stíhací jízdu za postupem (úspěšnou). Když jsme už v 10.minutě prohrávali 0:2 bylo prakticky rozhodnuto. Zlepšení ve druhé půlce vliv na stav nemělo a víc jak trefit břevno jsme nedokázali. Naopak to byli domáci, jenž přidali třetí gól chvíli před koncem a vyhráli 3:0. Domácí utkání s předposledními Mistřicemi mělo dát na tento nezdar zapomenout a tak se také stalo. Na řadu nejprve přišly zahozené šance, ale před přestávkou už to vyšlo a P.Nuzík obstřelil hostujícího brankáře. Krátce po příchodu z kabin se trefil krásně M.Vystrčil a to byl signál, že si hosté spíše přitíží jak pomohou. Třetí branku dal B.Čaňo po hodině hry a utkání se jenom tak nějak dohrávalo. Nakonec se ke slovu dostali i hosté, kteří po závaru snížili z jejich pohledu na 1:3. Také náš další soupeř byl ze dna tabulky a to z úplného. Překvapivě to byl Vlčnov, ale jak jsme už v minulé sezóně popsali krize si nevybírá. Šest kol před koncem už domácí moc na výběr neměli a ztráta by jim výrazně nabourala záchranářský harmonogram (nakonec je sestup nemine). Naši se sešli v sestavě L.Gregor – T.Zámečník, R.Šlapal, J.Vychodil, M.Hladiš – Z.Krajčovič (B.Čaňo), P.Kalina (V.Velecký), R.Pijáček, M.Vystrčil – P.Nuzík (Holboj), K.Jahoda a ke cti nám neslouží, že v ní byli jenom tři odchovanci. Na okresní soutěž je to číslo strašné. Na každý pád projevili domácí větší touhu vyhrát a to bylo pochopitelné. Gól dali domácí Hurábem po třiceti minutách hry a naši si ani nevypracovali pořádnou šanci k vyrovnání… Nesoulad týmu po tomto utkání vedl ke konci angažmá trenéra P.Mudráka a tým povede posledních pět kol od mládeže povolaný Milan Bršlica. Ten má šťastnou ruku a jím určená sestava doma poráží Staré Město 4:1. Brzy po startu otevřel skóre hlavou P.Kalina a druhý gól si připisuje tvrdou ranou P.Nuzík. Po poločase se hosté snaží s výsledkem něco udělat, k čemuž mají i příležitosti, ale góly dáváme my. Třetí R.Pijáček a čtvrtý pět minut před koncem M.Vystrčil. Tři minuty před závěrem upravuje na konečných 4:1 hostující Vlček a kazí našemu brankáři čisté konto. V Ostr. Nové Vsi jsme tahali za kratší konec duelu tak se k vedoucí brance zaslouženě dopracovali domácí, byť to bylo až těsně před přestávkou. Naše snaha o vyrovnání velmi dlouho nikam nevedla a snaha se míjela účinkem. Až v poslední desetiminutovce se dostal ve vápně M.Vystrčil k ojedinělému centru a uklidil míč do sítě. Zkoprnělí domácí už síly na vítězný gól neměli – 1:1. S Horním Němčím se nám v poslední době konečně daří a rozstřílíme ho i na konci tohoto ročníku. Hosté sice začali aktivně a nastřeleným břevnem, ale postupně jim docházel dech. Gólem do šatny je načal P.Nuzík a po dvou slepených brankách kolem hodiny hry je doráží R.Pijáček a znovu P.Nuzík. Čtvrtý gól si po našem drtivém tlaku dávají Horněmčané vlastní a od většího přídělu než 4:0 je zachránil brankář Macháček. Horší už bylo, že to byly naše poslední body v ročníku. V Březové totiž v první polovně naši spálili tři tutovky a potom přišel přívalový déšt, který uhasil náš dobrý výkon. Ve druhé polovině se domácí probrali a vytěžili z toho i branky. Hodiny netikaly ani hodinu hry a rázem to bylo 2:0. Snížení M.Holboje dalo utkání trochu náboje, ale druhý gól Pomajbíka byl rozhodující a také poslední v utkání – 3:1. Dvacátý šestý zápas sezóny jsme si s vítězným týmem soutěže Nezdenicemi asi představovali jinak, ale realita byla taková, že jsme po pětadvaceti minutách prohrávali 0:3. Stosedmdesát diváků potom vidělo nervózní utkání se spoustou žlutých karet a o to míň šancí. Fotbalisté se už viděli v šatnách a na ukončení a tak se stav již nezměnil. Střídavě oblačným jarem jsme proklopýtali s bilancí 5 – 2 – 6  18:23 a ziskem 17 bodů, což byla bilance o bod horší podzimu. Celkové 6.místo je oproti loňsku výrazné zlepšení a proslýchá se, že bude líp.

Hodnocení sezóny (6.července Dobrý den s kurýrem):

Oproti minulému ročníku, kdy se nivničtí fotbalisté doslova zachránili v hodině dvanácté, obsadili šesté místo.„Určitě to můžeme brát jako posun dopředu, ale za úspěch bych to nepovažoval. Spíš bych to nazval zlepšením,“ hodnotí konečné umístění předseda klubu Karel Kopecký, podle kterého bylo největší slabinou neproměňování šancí. „Ve hře dopředu nám chyběl útočník, který by dokázal proměnit šance, kterých jsme si dokázali vytvořit bezpočet, na druhou stranu ani obrana nebyla zrovna optimální. stačí se podívat na tabulku, ve které máme o deset inkasovaných gólů více než vstřelených,“ odhaluje jednu z příčin, proč nemůže být ohledně umístění spokojen. Předností je naopak zařazování mladých fotbalistů do sestavy. „Do základní sestavy jsme zařadili dva osmnáctileté hráče V.Veleckého a M.Holboje a pravidelně střídal i devatenáctiletý B.Čaňo. Tohle vidím jako hlavní pozitivum, že práce s mládeží má smysl a někam vede. Kladně se na mužstvu projevilo i zimní posílení o brodské fotbalisty R.Pijáčka a M.Vystrčila“. Trenérem by v nové sezoně měl zůstat M.Bršlica, který několik kol před koncem vystřídal P.Mudráka. „Zatím jednáme, ale věřím, že se dohodneme“.

NIVNICI TRÁPÍ NEZÁJEM VEŘEJNOSTI O FOTBAL

( v průběhu sezóny – 4.října  2007 – vychází ve Slováckém deníku rozhovor s předsedou oddílu Karlem Kopeckým)

Když jsme si domlouvali schůzku s předsedou tamního klubu, sedmačtyřicetiletým Karlem Kopeckým, neměl dokonce vůbec chuť o nivnické kopané mluvit. Nakonec se ale přece jen nechal přesvědčit a o složité fotbalové situaci si s námi promluvil.

V okresní soutěži jste skoro na dně tabulky. Proč?
V první řadě je to asi tím, že se zhruba před osmi lety zrušil dorost. Tím pádem nebyla zásobárna pro první mužstvo. I když je teď dorost znovu obnoven, tak ta časová prodleva je znát. Dalším důvodem je katastrofální nezájem domácích hráčů vycházejících z dorostu hrát za první mužstvo.
Kolik se v poslední době uplatnilo dorostenců u mužů?
Za poslední tři roky přešel z dorostu k prvnímu mužstvu jeden dorostenec a to je katastrofální.
Proč jste před lety zrušili dorost?
Nám vyšel z dorostu skoro celý ročník kluků. Zůstali tři hráči a s tím se logicky fotbal hrát nedá.

Skoro se nechce věřit, že v takové velké obci, kde má nebo měl fotbal tradici, není mezi mládeží zájem…
Nesmí se zapomenout, že u nás není jenom fotbal. Veliká konkurence je tu u volejbalu, kde dorost hraje druhou ligu. Potom je tu ještě zápas a stolní tenis a to vám určitou část mládeže také odtáhne.
Říkáte, že máte málo hráčů. Nezkusili jste spolupracovat třeba s Uherským Brodem?
Brodský dorost hraje divizi, a pokud kluci u dorostu skončí, tak je pan Hamšík (šéf fotbalu v Uh. Brodě – pozn. aut.) logicky nepustí do třetí třídy. On chce, aby šli na hostování minimálně do krajské soutěže.

Máte i přípravku s nejmenšími kluky. Je zájem o fotbal alespoň tam?
Těch nejmenších je dost i přesto, že nám asi osm kluků přešlo do žáků, a teď se vlastně tvoří nové mužstvo. Pravidelně nám jich na tréninky chodí okolo patnácti. Ale náš největší problém u přípravky je trenér. Bývalý kouč odešel k dorostu a přípravku nám dneska vede Jožka Píška, který je už v důchodu a má ještě zdravotní problémy.
Neřešili jste to třeba na výboru?
Tady žádný fotbalový výbor neexistuje! V podstatě tu fotbal děláme ve dvou, společně s hospodářem panem Konrádem.

Ani bývalí hráči nemají zájem pozvednout fotbal v Nivnici?
Tady je absolutní nezájem nivnické veřejnosti pomoci fotbalu. Staří páni u nás prakticky nefungují. Když si domluví zápas, tak je tam polovička chlapů, co nemá s fotbalem nic společného, nikdy za Nivnici nehráli a jdou si jen tak zakopat. Větší pomoc bych čekal také od obce. Když ve vašich novinách čtu, jak pomáhají obecní úřady fotbalistům třeba ve Slavkově nebo v Tupesích, což jsou daleko menší vesnice, tak můžu jenom tiše závidět.
Obec vám nedává na činnost žádné peníze?

Dává nám jenom na dopravu mládežnických mužstev. Ale pro „jedničku“ si musíme dopravu k zápasům platit sami.
Opravdu už další peníze na činnost klubu od obce nedostáváte?
Na vlastní činnost klubu jsme dostali pro tento rok sedm tisíc korun, což nepokryje ani občerstvení pro naše mužstva.
Kolik tedy dává obec na cestovné?
V této chvíli to nemám přesně spočítané, ale je to něco kolem pětatřiceti tisíc korun.
Z čeho vlastně fotbal v Nivnici žije?

Z vlastních aktivit. Pořádáme zábavy, sportovní ples, který má velice solidní úroveň. Každý rok děláme hodovou zábavu. Dál pořádáme jarní a podzimní autoburzu. Nějaký příjem je i z naší ubytovny, ale to je čím dál slabší.

V Nivnici je hodně podnikatelů. Ani tam jste nenašli někoho, kdo by fotbalu pomohl?
Snažili jsme se oslovit i místní firmy, ale jedině Niveko – prostřednictvím pana Janči – nám částečně pomáhá. Dokonce nám jeden místní podnikatel doslova řekl: „Já vám dám peníze a vy jich propijete“. Smutné je, že nám přispívají takové firmy, které nemají s fotbalem u nás absolutně nic společného, jako třeba Araver nebo Imtradex.

I přesto chodí na fotbal v Nivnici poměrně hodně diváků…
Přes bídné výsledky, které v poslední době máme, si na přízeň fanoušků nemůžeme stěžovat. V průměru chodí kolem stovky lidí, a když je derby zápas, tak i dvakrát tolik. Můžu říct, že u nás na dědině je fotbal po kostele druhý nejnavštěvovanější. I když hrajeme, jak se říká, pralesní ligu.
Jak vidíte perspektivu nivnického fotbalu?
Černě. S takovým přístupem hráčů se nedá hrát ani základní třída. I když máme v dorostu pár šikovných hráčů, tak nikdo neví, jestli budou pokračovat až do prvního mužstva, nebo skončí. Přestože jsme poměrně velká dědina, tak máme několik hráčů na hostování z okolí. U nás prostě není s kým hrát. Já bych se chtěl dožít toho, abychom hráli soutěž jenom s našimi hráči.

Nevidíte to dobře. Tady se přímo nabízí otázka – proč to tedy děláte?
Už mě napadlo snad stokrát skončit, ale nechci, aby se říkalo, že Kopecký pohřbil nivnický fotbal. Teď už se stejně vykládá, kam dovedl Kopecký fotbal v Nivnici… Ve fotbale už dělám deset let a jenom se děsím dne, kdy manželka řekne: Buď fotbal, nebo rodina.
Myslíte si, že mužstvo může sestoupit až do základní třídy?
To by bylo pro mě nepříjemné překvapení. I přes problémy, které u nás jsou, tak nemáme horší mužstvo než třeba Topolná nebo Mistřice. Ale to je jenom příklad, nechci nikoho urazit.

Kádr a počet odehraných utkání: 26 – P.Kalina, 24 – Šlapal, Z.Krajčovič, 23 – Nuzík, 22 – Pagáč, 21 – Jahoda, 20 – M.Hladiš, Holboj, 19 – Vychodil, V.Velecký, 15 – T.Zámečník, 14 – R.Mahdal, 13 – Gregor, Rosík, 12 – Pijáček, Vystrčil, 8 – M.Bachůrek, Urubčík, B.Čaňo, 7 – O.Staroba, M.Medůsek, 6 – M.Trtek, 5 – Mudrák, 3 – P.Mahdal, M.Mahdal, 1 – J.Vacula, Ryšávka, P.Bobčík. Trenérem byl od 1. do 21.kola Petr Mudrák a posledních pět kol  Milan Bršlica.

Střelci gólů: 8 – R.Mahdal, 6 –  P. Nuzík, 5 – P.Kalina, M.Vystrčil, 3 – Pijáček, Jahoda, 2 – Vychodil, Pagáč, 1 – Z.Krajčovič, Staroba, B.Čaňo, Holboj, vlastní.