Muži – 2006/2007

OKRESNÍ SOUTĚŽ  2006 / 2007

CHYBĚLO MÁLO A BYLI JSME V „PRALESE“

Každý sportovní klub má ve své historii nějaký propadák a nás potkal v sezóně 2006/2007. Po loňském průměru tomu nic nenasvědčovalo, ale stalo se . Kádr přitom nijak výrazně oslaben nebyl a dokonce přišli hráči o nichž byl důvod se domnívat, že náš tým posílí. Kdo tedy navlékl dres Nivnice poprvé? Byli to především Roman Pijáček, Martin Vystrčil a Pavel Nuzík. První dva k nám přišli z Uherského Brodu a třetí ze Strání. K nim můžeme ještě vzpomenout nějakého toho dorostence, ale jmenovat si zaslouží jenom Zdeněk Krajčovič, který toho z mladých zvládne nejvíce. Oproti loňské sezóně jsme postrádali P.Masaříka  a minimum toho nahraje R.Krajsa a T.Urubčík. Další paběrkování stylem sem a tam už nemá cenu zmiňovat a kdo by si  žádal podrobnosti tak si je vyhledá v počtu odehraných utkání. Samozřejmostí bylo setrvání trenéra Libora Bortela.
   Obavám tedy vůbec nic nenasvědčovalo a to tím spíše, že jsme hned v prvním kole zvítězili. Výhru 1:0 v Částkově trefil deset minut před koncem po rohovém kopu R.Mahdal a na konci sezóny se ukáže, že to byly zlaté body. Druhé utkání jsme hráli doma proti starému známemu soupeři a výsledek byl také starý známý, když jsme podlehli Hornímu Němčí před stopadesáti diváky 0:1. Co nám bylo platné, že hrdinou byl hostující brankář Rybnikář.. Do Kostelan jsme si přijeli pro rukavici a výsledek 2:5 byl hrozivý. Gólem P.Mahdala jsme sice vedli 1:0, ale o poločase už byli domácí na koni a vedli 3:1. Ráz utkání zůstal nezměněn a my se zmohli už jenom na druhý úspěch po přímém kopu J.Vaculy.  Start do soutěže mohlo zachránit hodové derby s Březovou a po výsledku 2:0 můžeme napsat, že se tak stalo. Naši nastoupili v sestavě L.Gregor – T.Zámečník, P.Mudrák, Z.Haloda, M.Hladiš –  R.Krajsa (Z.Krajčovič), R.Pijáček, P.Konrád, J.Vacula (R.Pagáč) – P.Nuzík, M.Vystrčil a naši předvedli větší touhu po vítězství a zaslouženě toho dosáhli. Oba góly padly ve druhém poločase a jako první se hlavou trefil P.Nuzík a druhý přidal střelou k tyči P.Konrád. Páté utkání jsme zvládli v Mistřicích na výbornou a výsledkem bylo hladké vítězství 3:0 (2x P.Konrád, P.Nuzík) a rázem jsme si hověli na páté příčce a jenom s tříbodovou ztrátou na první Nezdenice. Jednalo se sice jenom o úvod soutěže, ale asi takové byly naše představy. Jak na tom skutečně jsme odhalilo utkání právě u vedoucích Nezdenic. Ve 47.minutě po čtvrté brance domácích jsme najisto věděli, že mizerně. Od debaklu nás spíše zachránilo polevení domácích jak naše zlepšení, ale konečný výsledek 4:2 vypadá lépe jak to vypadalo v průběhu utkání. Oba naše góly dal obránce P.Mudrák. Dalším kolem se datuje náš pozvolný sešup na spodek tabulky. Domácí prohra 1:2 s Babicemi zahodila vše, co jsme zatím nahráli a iluze byly pryč. Na gól hostí před poločasem jsme P.Konrádem zareagovali ještě před přestávkou a ani to nemuselo být vše. R.Pagáč totiž stihl trefit z penalty tyčku a teprve potom se mohlo do šaten. Po přestávce dal druhou branku svoji i celého týmu hostující Kotlaba a na tu už jsme odpověď hledali marně. Na hrbatém hřišti ve Vážanech jsme hráli znovu špatně a domácí po poločase vedli 1:0. Ve snaze a touze po vyrovnání nám v tom druhém nezbylo než otevřít vrátka a do jedněch vlětel Vaculík a bylo rozhodnuto. Naši už jenom dorážkou J.Vaculy v poslední minutě zkorigovali stav na konečných 2:1. Zastavit sešup a porazit průměrné Huštěnovice mělo být a bylo povinností. Ale nestalo se tak. Sice jsme gólem z přímáku R.Mahdala vedli, ale další dvě až tři vyložené šance zůstaly neproměněné a začali jsme se bát o výsledek. Patnáct minut před koncem hosté vyrovnali a obavy byly oprávněné. Stav zůstal 1:1. Na deseti bodech jsme zůstali i po desátém utkání v Topolné. Tam jsme počtvrté prohráli o gól, když jsme znovu  dotahovali dvoubrankové vedení domácích. Dvacet minut před koncem skóroval R.Mahdal, ale více jsme ani přes drtivý tlak nedokázali, přestože by utkání více slušela remíza. V tabulce už jsme byli dvanáctí o skóre před Buchlovicemi. Poslední bez bodu byla Březová, ale i ta nakonec uhraje stejně bodů jako my. S béčkem Ostr. Nové Vsi jsme po delší době vyhráli, respektive utrpěli výhru. Nezáživný fotbal rozčísla jediná branka našeho R.Šlapala. Do nízké kvality zapadla i neproměněná penalta P.Mudráka. Derby ve Vlčnově vidělo ubohých šedesát diváků, ale hlavně ti domácí účasti nelitovali. Padlo totiž devět branek a o jednu víc do naší sítě. Vlčnov v utkání vedl 3:1 i 4:2, ale dva góly P.Mudráka (jedna z PK) znamenaly drama až do konce. Bohužel nerozhodný stav vzal za své pět minut před koncem, kdy domácí využili standardku a vyhráli 5:4 (2x P.Mudrák, Z.Haloda, P.Vlk). Špatný zimní spánek zvýraznilo i poslední podzimní představení. To k nám přijely stejně „nemocné“ Buchlovice, jenž byly o tři body za náma. Po nespočtu branek to tak nakonec i zůstalo. Ke konečnému výsledku 4:4 (2x M.Mahdal, J.Vacula, R.Pijáček) utkání dospělo po neuvěřitelném průběhu. Naši vedli už 3:0, aby hosté vstřelili během osmi minut tři (!) góly. V 80.minutě jsme dali branku na 4:3 a marně doufali, že je poslední v utkání. Nebyla. Hosté dvě minuty před koncem stanovili remízový stav. Co to v konečném účtování znamenalo? Jednoznačně nic moc a předzvěst jarních starostí. Naše jsme našli na 12.místě s bilancí 4 – 2 – 7  23:26 a 14 body na kontě. Za náma už byly jenom zmíněné Buchlovice a Březová, jenž se na jaře hodně nadechne. Našim jediným pozitivem bylo to, že střed tabulky byl v dohledu. Hodnocení se chopil i okresní tisk a ten píše: Se čtrnácti body skončila na dvanáctém místě Nivnice. Plány byly před sezónou jistě jiné. „Je tomu tak, cíle byly vyšší, než odpovídá situace v tabulce, chtěli jsme hrát v horních patrech, ale v průběhu soutěže jsme nebyli v optimální formě , ani v pohodě, protože několik zápasů jsme prohráli o jediný gól,“ dodává L.Bortel. O posilách se bude teprve jednat. „Zřejmě nás opustí P.Mudrák a P.Konrád. Zimní příprava proběhne jako obvykle v naší hale a v přírodě. Na jaře se chceme co nejrychleji odpoutat od pásma sestupu a já tomu pevně věřím, že se zachráníme,“ řekl L.Bortel.
    Špatný podzim byl vyhodnocen záhy a jako první přišel o místo trenér L.Bortel. Jeho nástupcem se stal bývalý  fotbalista Nivnice (mimo jiné) Josef Masařík a my měli růžové brýle. Do týmu se zapojili Antonín Vrága (Havřice) Karel Jahoda (Uh.Brod), Michal Stojaspal (D.Němčí), hrát znovu začal Pavel Bobčík a první starty si připíše dorostenec Jakub Vychodil. Sporadicky  se ukáže (respektive neukáže) R.Pijáček a končí výše zmíněný P.Konrád a R.Krajsa (Havřice). A katastrofální sezóna pokračuje fotbalovým jarem. Na jeho startu cestují do Nivnice nahoře se nacházející Kostelany (pořadí zápasů je jiné jak na podzim). V brance zaskakuje P.Matras a když jsme u toho tak zmíníme celou sestavu. Dále tedy hráli M.Trtek, R.Šlapal, M.Vystrčil, R.Pagáč – J.Vacula, M.Stojaspal, M.Hladiš, T.Zámečník – P.Nuzík, K.Jahoda (P.Bobčík, P.Mahdal, A.Vrága). Fotbalové atributy jsou na straně hostí a náš zlepšený výkon ve druhé půli stačí jenom na kontaktní gól M.Stojaspala. Hosté okamžitě odpovídají třetím gólem a vítězí 1:3. V Březové je konečný výsledek ještě horší a prohráváme 4:1. J.Masařík říká: „V prvním poločase jsme byli lepší, ale domácí se dvakrát dostali za půlku a vedli 2:0. Po přestávce jsme dvakrát inkasovali a ani po snížení už jsme na zvrat neměli. Fotbal se hraje na branky a ne na krásu. Domácí vyhráli zaslouženě.“  Třetí jarní kolo je pro nás pohromou. Po domácí porážce s Mistřicemi 0:1 se propadáme na předposlední místo a i přes přemlouvání odstupuje J.Masařík. Ten je doslova zděšen přístupem fotbalistů a kdo si vzpomene na jeho stoprocentní přístup k fotbalu tak se ničemu nediví. Mužstva se před nástupem Petra Mudráka ujímá na jedno kolo od mládeže povolaný Milan Bršlica, ale na přístupu hráčů a na další domácí prohře s o postup hrajícími Nezdenicemi nezmění nic ani on. Prohráváme 0:3 a na jaře vše vyhrávající Březová nás posílá na poslední místo. Jedinou vzpruhou je inzultace rozhodčího částkovským Poulem v Kostelanech a odpočtem devíti bodů tomuto týmu (nakonec se odpočet sníží na šest bodů). Žádný jarní bod a skóre 2:11 je alarmující a s takovou bilancí cestujeme do Babic. Tam se děje skoro zázrak. Dva rychlé góly svátečních střelců (T.Urubčík a A.Vrága) nás posílají do dvoubrankového vedení a ani snížení do poločasu s námi neotřese. Naopak. Další gól málokdy skórujícího M.Trtka a vyloučení domácího Gottwalda utkání definitivně rozhoduje a po výhře 3:1 vezeme výhru domů a velmi důležité body nás o chloupek posouvají ze dna. Domácí porážka s Vážany snad ani překvapením není. Naši mají na svém kontě sedmnáct bodů a hosté dvaatřicet. Je to až neuvěřitelné, ale takové byly poměry v jarní části roku 2007. A aby toho nebylo málo tak ve 49.minutě vedeme po brankách M.Hladiše a A.Vrágy už 2:0, ale doma nezůstane ani bod. Hosté ještě v 77.minutě prohrávají 2:1, ale nakonec se radují po vítězství 4:2.. V Huštěnovicích mnoho šancí k vidění není a bezbranková remíza je za dané situace jednak spravedlivá a pro nás je bodík z venku ziskem. Co je nám ovšem platný, když uteče týden a doma znovu rozdáváme. Vyhrát u nás dokáže i průměrná Topolná a to je definitvní potvrzení, že patříme na dno. V 87.minutě jsme vedli 1:0, ale ani to nestačilo. V 88. a v 89. nás hosté i po chybě brankáře L.Gregora dorazí a je až s podivem, že stovka lidí pořád chodí a v důležitých zápasech jich dokonce přibude. V Ostr. Nové Vsi inkasujeme dokonce pět branek a nepřející si libují. Celkový výsledek je 5:1 (hrající trenér P.Mudrák) a naše jaro je 1 – 1 – 7  9:23. Bilance je to šílená, ale jsou i horší (Vlčnov a Babice). Čtyři kola před koncem ztrácíme dva body na nesestupovou příčku Částkova a přijíždí taktéž v krizi hrající Vlčnov (na podzim 19 bodů a na jaře do zápasu s námi jenom 3). Naši si byli vědomi důležitosti zápasu a jejich přístup tomu odpovídal. Stopadesát diváků sledovalo pohledný fotbal a zasloužené vítězství našich. Tím jsme o bod před Částkovem a do Buchlovic jedeme v sestavě: L.Gregor – T.Zámečník, R.Šlapal, T.Urubčík, M.Hladiš  – P.Mahdal, K.Jahoda, R.Mahdal, P.Nuzík – P.Bobčík, A.Vrága (Z.Krajčovič, R.Pagáč, M.Mahdal). Domácí zatím v klidu být nemůžou a jsou nervózní. Komentářem k utkání nám poslouží jejich trenér Martinák: „Potvrdilo se, co jsem předpokládal, že o holý život hrající Nivnice bude nesmírně houževnatým a tudíž těžkým soupeřem. Bohužel v bojovnosti a vůli po vítězství jsme se jim dnes nedokázali vyrovnat. Říká se mi to těžko, ale soupeři musím pogratulovat k vítězství.“  Dodáme jenom, že výhru 1:0 zařídil deset minut před koncem A.Vrága. Po návratu nás čeká utkání roku. Že ho budeme hrát s Částkovem by asi nikdo nečekal, ale je tomu skutečně tak. Kdyby jsme v něm udrželi poločasové vedení 3:0 tak vůbec nemuselo dojít ke komedii v posledním kole, ale postupně. P.Mahdal, R.Mahdal a A.Vrága se zasloužili o vedení 3:0 a poločasové oslavy záchrany. Ve druhém však přišel šok a tři góly hostí v rozmezí 68. až 78.minuty a hrát se o chvíli dél kdoví. Utkání znovu hodnotí trenér soupeře P.Hubáček: „Chtěli jsme a potřebovali v utkání zvítězit. První poločas nám ale hrubě nevyšel. Měli jsme sice převahu, vytvořili si i šance, ale soupeř do čeho kopl to skončilo v síti. Ve druhé půli jsme hráli na tři obránce a na tři útočníky a vytvořili si převahu. Kdyby se hrálo ještě deset minut určitě bysme dali vítěznou branku. Mrzí mě, že na tak důležité utkání nenominoval svaz tři rozhodčí. Utkání by si pozornost ze strany svazu zasloužilo.“  Před posledním kolem v Horním Němčí jsme zůstali o bod před Částkovem a už posledním týmem Babic. Pro výhru v H.Němčí bylo uděláno hodně už v týdnu a ta se také zrodila. Překvapila snad jenom její výše (5:0, 2x P.Nuzík, T.Zámečník, R.Pagáč a J.Vychodil).  Dluhy za sezónu 98/99 byly vyrovnány..  Ani výhra v posledním kole v Horním Němčí  by nám však nestačila, kdyby nebylo Částkovu odečteno 6 bodů za inzultaci a sestup do základní třídy by byl realitou. Stejně tak nám pomohlo, že Babice na jaře neuhrály ani bod.   jarní bilance: 4 – 2 – 7  21:27  14 b., brankáři s nulou: 7 – L.Gregor, mužstvo bez čk: Nivnice

Hodnocení sezóny (15.července Dobrý den s kurýrem):

Období nejistoty (pozn: článek vyšel ještě před definitivním rozhodnutí o odpočtu bodů) zažívají právě teď v Nivnici. Pokud by Částkov uspěl na ČMFS v Praze se svým odvoláním, tak by místo Částkova sestoupila právě Nivnice. „Pokud by opravdu Částkov uspěl s odvoláním, tak bych to bral jako velkou křivdu,“ říká předseda oddílu Karel Kopecký, který ještě dodává: „Maximální počet bodů, který mohl být Částkovu odebrán je dvanáct, oni mají jen šest. To samé se týká i peněžního trestu, kdy místo maximální pokuty deset tisíc dostali jen tři tisíce. Pokud by s odvoláním uspěli, tak to tak také určitě nenecháme a odvoláme se také. Potom by z toho mohl vzniknout precedens a inzultací by bylo jako na běžícím pásu.“ Co se týká samotného výkonu nivnických fotbalistů, tak ani s jejich výkony nepanuje spokojenost. „Dvanácté místo je pro nás velké zklamání. S kádrem našich fotbalistů jsme měli jiné představy, než hrát do posledního kola o záchranu. Nejvíce bodů jsme paradoxně poztráceli na domácím hřišti. Pro příští ročník se pokusíme udržet stávající kádr a určitě nebudeme chtít hrát o záchranu,“ dodává Karel Kopecký. Na lavičce Nivnice by u toho měla být dvojice Petr Mudrák a Roman Šlapal.

Kádr a počet odehraných utkání: 24 – Šlapal, Pagáč, 23 – Gregor, 22 – M.Hladiš, 21 – R.Mahdal, 19 – P.Mahdal, Nuzík, 17 – T.Zámečník, 15 – Z.Krajčovič, M.Mahdal, 14 – Mudrák, 13 – Vystrčil, Jahoda, 12 – Vrága, Pijáček, J.Vacula, 11 – P.Bobčík, Haloda, 10 – Vychodil, M.Stojaspal, 9 – Urubčík, 7 – Konrád ml., M.Trtek, 6 – Krajsa, 2 – T.Vasiljevič, 1 – P.Vlk, Matras, Holboj. Trenérem byl na podzim Libor Bortel. První tři jarní kola Josef Masařík a po jeho odstoupení vedl tým jednou Milan Bršlica a devětkrát Petr Mudrák.

Střelci gólů: 6 – R.Mahdal, 5 – P.Mudrák, P.Nuzík, A.Vrága, 4 – P.Konrád ml., 3 – J.Vacula, 2 – P.Mahdal nejml., M.Mahdal, 1 – Šlapal, Haloda, P.Vlk, Pijáček, M.Stojaspal, Urubčík, M.Trtek, M.Hladiš, Jahoda, Pagáč, Vychodil, Zámečník