Muži – 2005/2006

OKRESNÍ SOUTĚŽ 2005 / 2006

NENAPLNĚNÉ AMBICE

Fotbalová veřejnost už si na naše působení ve druhé nejnižší soutěži pomalu zvykla, ale náš oddíl zapouštět kořeny ve fotbalovém pralese nechtěl. A tak přichází změny. Jako každý rok se mění trenér a za končícího S.Soukeníka nastupuje Libor Bortel, který u nás působil i jako aktivní hráč. Po ruce mu bude K.Chmelický a F.Velecký, tedy také bývalí hráči našeho klubu. Změn se dočká i hráčský kádr a začneme příchody. Tou nejviditelnější je nový golman Lukáš Gregor, příšedčí z  Újezdce. Z Havřic se zpět vrací Petr Masařík a třetím králem je Martin Bachůrek, který kopal rovněž v Újezdci. Ze základu u nás nepokračuje P.Zapletal a za P.Prachmana nebo L.Jordána smutnit nebudeme. Fotbalistou, který zaslouží řádek je brankář Petr Matras, který se rozhodl skončit s aktivním hraním, ale v nouzi si ještě vzpomene kde má sportovní boty. Bude to i v této sezóně a jeho konečná bilance se zastaví na 260 utkáních a dvou brankách. Startů mohlo být i více, ale nějaké desítky mu ubralo angažmá ve Slovácké Slavii, Tupesích a Boršicích. I tak skvělá čísla.
   Nevyzpytatelný los nám přidělil první dvě utkání na domácí trávník a od toho se odrazit dalo. Na úvod soutěže k nám přijely Kostelany a s těmi jsme si poradili celkem hladce (3:0, P.Mudrák, P.Masařík, R.Mahdal). Utkání ale jednoznačné jak naznačuje výsledek určitě nebylo a za stavu 0:0 například hosté nedali Ventrčou penaltu, kterou L.Gregor vyrazil. Druhé utkání u nás sehrálo  béčko Ostr. Nové Vsi a to už si vedlo zdatněji. Naši hráli v sestavě L.Gregor – M.Trtek, Z.Haloda, P.Mudrák, J.Karlík – R.Krajsa, R.Šlapal, P.Masařík, T.Zámečník – M.Bachůrek, R.Mahdal (T.Urubčík, P.Konrád, M.Hladiš) a první poločas to oboustranně nestálo za nic. Úvod druhé půlky patřil nám, ale za neproměněnné šance jsme byli potrestáni. První branka byla dokonce vlastní a druhou nám hosté dali po rohovém kopu. Konečný stav byl 0:2 a úvod z říše snů se nekonal. Ve Vážanech se hrála divočina se špatným koncem pro naše chlapce. Domácí šli do vedení 1:0, ale ve 48.minutě už vedli naši 4:1 (2x M.Bachůrek, P.Mudrák a R.Šlapal) a vypadalo to velmi dobře. Domácí však trpělivě ukrajovali z náskoku až v 90.minutě Pavlíčkem vyrovnali na konečných 4:4. Během tří kol tak víme jaké je to vyhrát, prohrát i remízovat. Hody přitáhnou do hlediště dvě stovky diváků a ti vidí naši výhru 2:1 s Pitínem, přestože ten dá první gól utkání a vede 1:0. Obrat ve skóre má na svědomí P.Mudrák a v samém závěru z přímáku M.Bachůrek. Ve Vlčnově jsme vedli už do přestávky o dvě branky a domácí třikrát střídali. Poté se jim zranil  brankář a k tomu byl vyloučen Škach, načež je jasné, že  v devíti už na zvrat nebylo ani pomyšlení a naši vítězí 3:0 (Z.Haloda, P.Masařík, M.Bachůrek). Dobrá nálada a čtvrté místo v tabulce nám vydrží jenom týden. Huštěnovice okupují stejně jako loni vrchní příčky a jde jim to od ruky i u nás. Naše snaha vede jenom k dorovnávání náskoku hostí, ale na  gól pět minut před koncem už odpověď nemáme a prohráváme 2:3 (2x P.Konrád). Na Březové jsme byli lepší jenom dvacet minut, ale bez brankového efektu. V této činnosti byli domácí na výši a vedli 2:0. Na place se znovu objevil S.Soukeník a byl to on, kdo dodal utkání dramatičnosti. V závěru však vstřelili  domácí třetí gól a bylo rozhodnuto (3:1, S.Soukeník). Buchlovice se překvapivě potácejí na spodku tabulky a tak trochu jsme tři body čekali. Soupeř sice po přestávce o gól vedl, ale naše tři branky utkání obrátily na 4:2.  Střelecky se dařilo M.Bachůrkovi, který dal hattrick a čtvrtý zásah přidal Z.Haloda. Rušný duel se hraje v Částkově, kde dáváme první gól z penalty už v 6.minutě P.Mudrákem. V samém závěru jsou domácí trestáni za zahozené šance R.Mahdalem a na konečných 1:2 snižuje Částkov až v nastavení z penalty. Místo potvrzených bodů z venku doma ztrácíme s Mistřicemi za nerozhodný a spravedlivý výsledek 1:1 (Bachůrek) a Mařatice u nich také nepřelstíme. Ty hrají na hrbolatém terénu jednoduchý nakopávaný fotbal a my všechny tyto nákopy nepokryjeme. Z.Haloda jenom vyrovnával na průběžných 1:1, ale dva góly domácích jsou určující a prohráváme 3:1. S Topolnou je stav ještě v 55.minutě bezbrankový, ale gólů je nakonec k vidění šest. Naši mají od toho prvního pořád náskok a utkání kontrolují a vítězí 4:2 (2x P.Mudrák, Z.Haloda, R.Krajsa). Popovice sice vedou tabulku, ale sestava L.Gregor – Z.Haloda, R.Šlapal, P.Mudrák, J.Karlík – R.Pagáč, P.Masařík, M.Hladiš, R.Krajsa – M.Bachůrek, T.Zámečník (J.Vacula, P., a M.Mahdal) určitě 0:7 prohrát nejela. Po hodině hry vedou domácí 2:0 a hraje se téměř vyrovnaný fotbal. Potom za osm minut inkasujeme pětkrát a můžeme zimovat.  Celkově jsme na 6.místě s bilancí 6 – 2 – 5 27:29 a ziskem je 20 bodů. doma – 4 – 1 – 2  16:11 a venku  2 – 1 – 3  11:18. Co na to trenér L.Bortel? „Před začátkem ročníku jsem počítal s lepším umístěním. Určitě jsme chtěli hrát o přední příčky, mužstvo má jistě navíc. Nejsem spokojen, hráči nenaplnili moje představy. A co je podivné, hráli jsme lepší utkání venku než doma, ty body prostě chybějí.“  V zimě jsme hráli tradičně turnaj v Uh.Brodě (čtyři prohry a dvě výhry) a pobyli na Horní Běčvě. Kádr tolik změn jako v létě nedoznal. Po přemlouvání, které jak se nakonec ukáže, nemělo smysl přichází Michal Ondřejka. Nový je také Jakub Milička, ale k čemu tento příchod byl jsme se nikdy nedozvěděli. Špatnou zprávou je konec hostování osmigólového M.Bachůrka.
  Pořadí jarních zápasů je i díky počasí znovu zpřeházeno a my začínáme doma se Slováckem-Vážany. Papírově nám to vyhovuje, ale předpoklady vezmou za své. Utkání je soubojem našich fotbalistů s brankářem soupeře a ten ho vyhraje. Hosté se navíc trefí z přímáku a na úplném konci ještě z protiútoku a vítězí překvapivě 2:0. Za uši dostaneme i v Pitíně, který si hoví na dně a s náma slaví teprve druhou výhru. Ta je hladká v poměru 0:3. Po těchto dvou zápasech asi nulu na našem kontě nečekal ani pesimista. Je ale jasné, že mnozí bývalí hráči měli radost velkou. Další kolo a další soupeř ze dna. Předposlední Vlčnov. Ten jsme přehrávali a už ve 20.minutě byl stav 3:0. Do přestávky ale padly další tři góly, když na dva hostující odpověděli brankou do šatny naši na 4:2. Ve druhé půli byl vyloučen náš J.Karlík a hosté přesilovku využili, když v poslední minutě srovnali na konečných 4:4 (3x Z.Haloda, P.Mahdal). Bez výhry zvládneme i čtvrté jarní utkání a půjde-li to tak dál.. V Huštěnovicích nejprve vedem, aby domácí stav otočili a na konečných 2:2 (P.Mahdal, R.Mahdal) srovnáme v předposlední minutě. V Ostr. Nové Vsi jsme se konečně dočkali. Domácí vyrobyli v defenzívě několik hrubých chyb a našim to konečně  střelecky vycházelo. Na naše dvougólové vedení domácí odpověď našli, ale po gólu na 3:1 už rezignovali a mimo čtvrtý gól si vykoledovali i jednu červenou kartu. Na výhře 4:1 se brankově podíleli P.Mahdal, J.Vacula, R.Mahdal a premiérově Z.Krajčovič. Dva poslední dobré výsledky se promítly do pohody našeho celku a dobré výkony pokračovaly. Březová se u nás ukaže jako neškodná a takovou ji neznáme. Nivničané byli od počátku lepší a nerozhodný stav 1:1 drželi hosté jenom chvíli. Výsledek 4:1 (2x R.Mahdal, J.Vacula a S.Soukeník) odpovídá poměru sil a předváděné hře obou týmů. Rozjetí Nivničané nastupují v Buchlovicích v sestavě L.Gregor – P.Mahdal, S.Soukeník, J.Karlík, R.Pagáč – R.Krajsa, M.Mahdal, P.Konrád, M.Hladiš –  J.Vacula, R.Mahdal a pětkrát v řadě jsou neporaženi. Patnáct minut před koncem domácí vedou 2:1, ale nakonec bude vše jinak. R.Mahdal nejprve srovná a po vyloučení S.Soukeníka sice dohráváme v desíti, ale i v tomto počtu dáme vítězný gól na 3:2 (2x R.Mahdal, P.Mahdal) a domácím zaděláváme na záchranářské starosti. Doma s Částkovem se do branky staví P.Matras a je z toho čisté konto a zásluhou R.Mahdala i výhra 1:0. Že bylo utkání průměrné nám moc nevadí a slavíme čtvrté vítězství po sobě. Na postavení v tabulce to však valný vliv nemá a prostředek se jenom zahušťuje. Ve 22.kole je po slávě. V Mistřicích končí naše série, přestože jsme 2:1 vedli. Od této chvíle byli v klidném středu hrající domácí lepší  výsledkem je stav 4:2 (R.Mahdal, R.Krajsa). S Mařaticemi pokračuje série jiná. Nevýherní. Z domácího trávníku přičítáme jenom bod  a hosté se blíží k postupu. Utkání končí 1:1 a obě branky padají už v první půli. Tu naši si připisuje P.Konrád, který otevíral skóre. V závěru soutěže už nám schází motivace i hráči. V Topolné chytá dorostenec T.Vasiljevič a přes prohru 1:5 (R.Mahdal) patří k našim nejlepším hráčům. Ostatní se nepřetrhnou a v páteční dohrávce v Kostelanech je to nemlich stejné. Tentokrát se branky staví M.Hurbiš a loví hned šestkrát. Fotbal bez ladu a skladu končí výsledkem 6:3 (R.Krajsa, J.Vacula, M.Holboj) a jediným pozitivem je první gól dorostence M.Holboje. Za dva dny končí sezóna s postupujícími Popovicemi. Nikterak slavná návštěva sedmdesáti lidí vidí, že se naši chtějí vytáhnout a jde jim to. Otázkou je přístup hostí, ale to na výhře 2:1 (M.Ondřejka, R.Mahdal) nic nemění. Ale také ani na další průměrné sezóně v podprůměrné soutěži. Oproti minulé sezóně dochází k malinkému zlepšení), ale to je pořád míň než bysme očekávali. Na závěr několik čísel, které se dohledávaly snadněji jak loni. Doma: 7 – 3 – 3  28:20, venku: 4 – 2 – 7  26:41, jaro. 5 – 3 – 5  27:32.
    Hodnocení sezóny v Dobrém dnu (3.července 2006): V Nivnici šli letos do soutěže s vyššími ambicemi. „Naše představy se nenaplnily. Chtěli jsme se pohybovat ve vyšších patrech. Začali jsme vcelku dobře, ale pak se nám do cesty postavila různá zranění a také zbytečná vyloučení. Kádr tak byl oslaben a my jsme museli hodně improvizvat. Šanci dostali hráči z lavičky a ti přece jen za hráči základního kádru zaostávají“. vysvětloval, proč skončila Nivnice opět uprostřed tabulky, trenér Libor Bortel.  Díky problémům s kádrem měli v Nivnici před startem jarních odvet trochu obavy. Ty se ale nenaplnily. „Naštěstí se nám povedl start do jarní části, kdy jsme se celkem rychle zbavili sestupových starostí a mohli tak soutěž dohrát relativně v klidu..“ Kaňku na průměrném vysvědčení udělala Nivnici obrana. Jednašedesát inkasovaných gólů je více než má například sestupující Březová i Pitín. „V jarní části jsme hledeli hodně dlouho obranné složení. Jen na postu brankáře jsem vystřídal čtyři hráče.“ Na druhou stranu ale Bortel pochválil golmana L.Gregora. „V několika utkáních nás skutečně podržel. Na jaro se rozstřílel i Rosťa Mahdal, který dal celkem 12 branek, z toho deset právě na jaře,“ našel největší pozitiva na uplynulé sezóně Libor Bortel.

žk: 11 – Šlapal, 8 – R.Mahdal, 7 – Mudrák, Masařík, 6 – Konrád
čk: 2 – J.Karlík, S.Soukeník, 1 – Konrád, Šlapal
brankáři s nulou: 2 – Gregor, 1 – Matras

Kádr a počet odehraných utkání: 24 – R.Mahdal, 23 – Krajsa, 22 – Haloda, M.Hladiš, Pagáč, 21 – Konrád ml., 20 – Gregor, 19 – R.Šlapal, P.Mahdal, 17 – P.Masařík, J.Vacula, 15 – Urubčík, Mudrák, 14 – T.Zámečník, 13 – M.Bachůrek, 10 – M.Mahdal, 9 – J.Karlík, 8 – Z.Krajčovič, 7 – Milička, 6 – M.Trtek, 5 – S.Soukeník, Ondřejka, 3 – Matras, 2 – F.Bartoš, D.Jeglík, M.Holboj, T.Vasiljevič, 1 – Lib.Bortel, Šimčík, Hurbiš. Trenérem byl celou sezónu Libor Bortel.

Střelci gólů:   12 –  R.Mahdal, 8 – M.Bachůrek, 6 – Mudrák, Haloda, 4 – P.Mahdal, Konrád, 3 – Krajsa, Vacula, 2 – S.Soukeník, Masařík, 1 – Z.Krajčovič, Ondřejka, Holboj, Šlapal